Velež se obrukao: Poraz protiv Maltežana

U okviru prve utakmice drugog pretkola Konferencijske lige FK Velež je na stadionu Grbavica poražen od ekipe Hamrun Spartansa s Malte rezultatom 0:1.

Mostarci su na startu propustili nekoliko izglednih prilika, a onda su u 30. minuti kažnjeni.

Nakon udarca Mashikea kojeg je odbranio Bogdanović, lopta se odbila od stative do Guillaumiera koji je zatresao praznu mrežu.

Velež je u nastavku napadao uglavnom “jalovo”, te nije stvorio niti jednu kolosalnu priliku u drugom dijelu utakmice do 84. minute kada je šutirao Pantelić, ali je i njegov udarac bio slab i golman gostiju Bonello ga je odbranio.

U šestoj minuti sudijske nadoknade Haskić je imao najbolju šansu za Rođene na utakmici, ali je Bonello ponovo odbranio njegov udarac sa nekoliko metara udaljenosti.

S obzirom na večerašnju igru Mostaraca teško je očekivati da će u revanšu nadoknaditi minus i proći u treće pretkolo Konferencijske lige. (S1, tl)