Velež propustio priliku da se primakne Borcu i Sarajevo

Zrinjski i Velež su večeras Pod Bijelim brijegom remizirali 1:1 u meču 29. kola Premijer lige te tako podijelili bodove u velikom mostarskom derbiju.

Tragičar ove utakmice je vjerovatno Mario Tičinović, koji je u sudijskoj nadoknadi promašio zicer, gotovo prazan gol i tako propustio donijeti pobjedu Zrinjskom.

Kako je najavljivao i sam Feđa Dudić prije meča, zadovoljniji ovim bodom mogu biti Rođeni, koji su ostali ispred konkurenata u borbi za Evropu, treći su sa 54 boda dok je Zrinjski petoplasirani s tri boda manje od gradskog rivala.

Na otvaranju susreta nismo vidjeli previše, a u prvih dvadesetak minuta tek smo vidjeli izblokirane pokušaje Dinka Trebotića i Ognjena Todorovića, te udarce Dejana Georgijeviča i Samira Radovca na drugoj strani.

Oni nisu zabrinuli golmana Plemića Miru Varvodića, a onda je nakon pola sata igre uslijedila ofanziva Zrinjskog. Napadali su Plemići i stezali obruč oko gola Slaviše Bogdanovića, a blizu postizanja gola bili su u 34. minuti kada je nakon kornera lopta plesala po gol-crti Veleža, ali su je gosti uspjeli izbiti u korner.

U jeku napada Zrinjskog uslijedio je šok za njih. Almir Bekić je u 43. minuti izgubio loptu u blizini svog gola, uzeo ju je Brandao i proslijedio Edi Vehaboviću, on vara jednog igrača i onda matira Varvodića za 0:1!

Tako je Velež stigao do vodstva iz jedine prave šanse u prvom dijelu, te se s 0:1 otišlo i na odmor.

U drugom poluvremenu je mnogo bolji rival bio Zrinjski, koji je od samog početka prijetio i napadao na gol Bogdanovića. Ataci su urodili plodom u 55. minuti utakmice, kada je nakon brzog kontranapada na asistenciju Dragana Juranovića gol postigao Nemanja Bilbija i poravnao na 1:1.

Nešto poslije Miljan Škrbić šutira, ali je dobro postavljen Bogdanović na golu Veleža. On se istakao i u 80. minuti kada je odlično zaustavio jako dobar šut Juranovića iz slobodnjaka.

Veliku šansu je u 92. minuti imao Tičinović, ali je promašio gotovo prazan gol sa svega tri metra. Tako je postao tragičar Plemića pošto im je mogao donijeti velika tri boda. (sc, tl)