Velež ponovo bolji od Tuzla Cityja, strijelac Haskić

Velež je danas na stadionu Rođeni savladao Tuzla City 1:0 (0:0) u meču 31. kola m:tel Premijer lige BiH i tako na idealan način najavio nastup u finalu Kupa BiH iduće sedmice.

U prvom poluvremenu nekoliko solidnih prilika na obje strane. Džanković je imao dobru šansu kod Veleža, a Mišić za goste.

Mostarci do pogotka stižu u 59. minuti. Dobro je korner izveo Salčin, na pravom mjestu se našao rezervista Haskić i glavom poslao loptu u mrežu Tuzla Cityja. Tako je napadač Veleža na pravi način obilježio svoj povratak nakon oporavka od povrede.

Do kraja meča gosti su imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Velež – Tuzla City (1:0 Haskić 59’)

Stadion Rođeni. Glavni sudija: Benjamin Deljković (Sarajevo).

VELEŽ: Jovičić, Bajrić, Isić (Zeljković), Ovčina, Šikalo, Peco, Salčin, Vehabović, Džanković (Haskić), Brandao, Zajmović.

TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović, Nukić, Čeliković, Mehidić, Gavrić, Mišić, Doffo, Mehanović, Mendeš (Džafić), Vukušić (Krpić). (sc)