Velež izbacio Tuzla City iz Kupa BiH ukupnim rezultatom 5:0 (Foto)

U finalu Kupa BiH igrat će nogometaši Sarajeva i Veleža.

Sarajevo je danas na Grbavici u uzvratnom susretu pobijedilo Igman rezultatom 2:0 (Varešanović i Velkoski), te je s ukupnim rezultatom 4:0 izborilo plasman u polufinale.

Velež je danas na Tušnju slavio proitiv Tuzla Cityja 1:0, a u finale je došao s ukupnim rezultatom 5:0.

Za pobjedu ekipe Feđe Dudića danas na Tušnju pogodio je Edo Vehabović, koji je produžio agoniju Tuzla Cityja, a za trofej će se Rođeni boriti protiv Sarajeva 19. maja na Bilinom polju.

Za Tuzla City je ovo bio peti vezani meč bez pobjede.

Nakon pola sata igre Brazilac Brandao postao je nova žrtva katastrofalnog terena Tušnja, koji nije uslovan za igranje fudbala. Povrijedio se napadač Veleža tako što je, čini se, nezgodno stao nakon jednog duela s protivničkim igračem, te je morao napustiti teren na kojem ga je zamijenio Dženan Zajmović.

Podsjetimo, na Tušnju su se već ovog proljeća povrijedili Irfan Hadžić i Nermin Haskić.

U 40. minuti gosti su poveli iz prve prave prilike. Alen Dejanović sjajnim lažnjakom tada vara Husu Karjaševića, centrira na drugu stativu, a tamo Denis Zvonić odigrava za Edu Vehabovića, kojem nije bilo teško postaviti nogu i poslati loptu u gol za 0:1.

U drugom poluvremenu vidjeli smo dosta uzbuđenja i prilika, ali Tuzla City je na kraju pao bez ispaljenog metka pošto nije uspio izboriti niti remi.

Polufinale Kupa BiH:

Tuzla City – Velež 0:1 (Vehabović 40’) ukupno 0:5

Stadion: Tušanj (Tuzla). Gledalaca: 300. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Tomašević (Tuzla City); Peco, Brandao, Radović, Bajrić (Velež).

Tuzla City: Brajlović, Nukić (od 46. Mišić), Šukilović, Morris, Tomašević, Mehidić, Karjašević (od 46. Gavrić), Doffo (od 71. Mendeš), Nsue (od 62. Mešinović), Džafić (od 71. Mehanović), Vukušić.

Velež: Bogdanović, Radović, Bajrić, Zvonić (od 76. Isić), Ćosić, Hasanović (od 63. Pršeš), Vehabović (od 63. Zeljković), Dejanović, Radovac, Peco (od 63. Salčin), Brandao (od 31. Zajmović). SCS – TL – Foto: Darko Zabuš)