Velež i Tuzla City podijelili bodove na stadionu Rođeni

Velež i Tuzla City su podijelili bodove u susretu 6. kola m:tel Premijer lige BiH na stadionu Rođeni.

Obje ekipe su imale svoje šanse, a iskoristile po jednu za konačnih 1:1.

Mostarci su agresivnije krenuli od samog starta i već u osmoj minuti došli do vodstva. Lijepa akcija Mostaraca – Brandao je ostavio loptu Radoviću, koji centrira, a glavom Cvijanović trese mrežu gostiju.

Potom je u 17. minuti Zeljković imao ogromnu šansu, ali sa svega pet metara, nakon kornera, šutira pored gola Tuzla Cityja.

Zatim se i ekipa Tuzla Cityja otvorila i počela stvarati šanse, a najbolju je imao Vojo Ubiparip u 37. minuti, kada glavom šutira tik pored stative Veležovog gola. Na poluvrijeme su ipak domaći otišli sa prednošću.

Gosti dobro otvaraju drugi dio meča, izjednačili su preko Džafića, koji koristi asistenciju Nukića u 56. minuti i pogađa za 1:1.

Potom su se dvije ekipe pošteno ispromašivale, a u samom finišu dobre su prilike propustili realizirati Nukić i Cvijanović. Rezultat se ipak nije mijenjao, dva sastava su se morala zadovoljiti sa po jednim sovojenim bodom.

Velež – Tuzla City 1:1 (Cvijanović 8’ – Džafić 56’)

Stadion Rođeni. Glavni sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo).
VELEŽ: Bobić, Radović, Zeljković, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Osmić, Vehabović, Chesmedjiev, Radovac, Mulić.
TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Kojić, Rugašević, Džafić, Nikolić, Nukić, Ubiparip, Rustemović, Đerić, Maksimović. (SCsport)