Velež i Sloga podijelili bodove na “vaterpolo terenu”

Fudbaleri Veleža i Sloge podijelili su bodove u utakmici 19. kola m:tel Premijer lige BiH, koja je predstavljala pravo mučenje za sve učesnike, prvenstveno zbog uvjeta na potopljenom, blatnjavom terenu stadiona u Gabeli.

Domaći su poveli već u devetoj minuti. Odlično je centrirao Anđušić, na pravom mjestu se našao Vehabović i poslao loptu u mrežu Dobojlija.

Sloga stiže do izjednačenja u 29. minuti. Nakon dubinskog pasa Bajrić nije uspio izbiti loptu ispred šesnaesterca, Uglješa Stevanović ga je zatim vidno odgurnuo (sudija Bandić se nije oglasio), a upravo Stevanović je zatim zatresao mrežu udarcem s ruba kaznenog prostora. Veoma diskutabilan pogodak!

Početkom drugog poluvremena u šansi je bio Zvonić nakon kornera, ali ne pogađa s nekoliko metara od gola Sloge.

Haskić se našao u stopostotnoj prilici u 70. minuti, oči u oči s Trakom, ali golman gostiju lako je odbranio njegov mlaki pokušaj.

Tri minute kasnije Rođene je stigla kazna za propuštene šanse. Ubacio je Baštić iz slobodnog udarca, a rezervista Tarik Jašarević, u prvom kontaktu s loptom, poentirao je glavom za 1:2. Hladan tuš za navijače mostarske ekipe. Jer, domaći su na gol šutirali 20 puta, a Sloga je iz tri udarca postigla dva gola.

Pet minuta prije kraja Velež ipak stiže do izjednačenja. Haskić je centrirao, blato “umirilo” loptu ispred Zajmovića, koji zatim šalje loptu kroz noge Trake u mrežu Sloge, za 2:2.

I to je bilo to. Rezultat se nije mijenjao do posljednjeg zvižduka arbitra Antonija Bandića. Ishod kojim sasvim sigurno manje zadovoljni mogu biti izabranici Amara Osima, koji su čak 20 šuteva uputili prema golu Sloge (gosti svega tri).

Velež – Sloga 2:2 (Vehabović 9’, Zajmović 85’ – Stevanović 29’, Jašarević 73’)

Stadion Perica Pero Pavlović u Gabeli. Glavni sudija: Antoni Bandić (Grude).

VELEŽ: Bogdanović, Ovčina, Bajrić, Zvonić, Dejanović (Barou), Kvakić, Vehabović (Pantelić), Zeljković, Blagojević, Anđušić (Zajmović), Haskić.

SLOGA: Trako, Kujundžić, Milanović, Stapić, Ristić, Šaula, Đorić, Zajić (Jašarević), Basrak (Baštić), Popara, Stevanović (Hasanbegović).