Uspjeh Dinama: Oršić s tri gola eliminisao Tottenham iz Evropske lige!

Čudo maksimirske noći! Fudbaleri Dinama slavili su protiv Tottenhama rezultatom 3:0 nakon produžetaka i izborili četvrtfinale Evropske lige.

Tottenham je, kao veliki favorit dočekao dvomeč jer je u prvoj utakmici slavio rezultatom 2:0, pa se očekivalo da rutinski privedu kraju ogled sa Dinamom na Maksimiru.

Stoga, Jose Mourinho je kombinovao sastav, ali ono što ga je snašlo 120 minuta kasnije, bit će jedan od najtežih udaraca u karijeri slavnog Portugalca.

U prvom dijelu nije bilo golova. Malo više su prijetili gosti, ali bez problema za Dominika Livakovića.

Nastavak donosi ludnicu u Zagrebu. Prvo je u 62. minuti Mislav Oršić fenomenalnim pogotkom doveo Dinamo u vodstvo, da bi u 83. minuti isti igrač ponovo pogodio nakon lijepe akcije i tako odveo svoj tim u produžetke.

Tada je već ušla ‘voda u uši’ gostima iz Sjevernog Londona. Osokoljeni fantastičnom predstavom, igrači Dinama nastavili su dobro igrati i u produžecima, a nevjerovatni Oršić je i trećim golom bacio na ‘koljena’ slavne goste.

Obje ekipe imale su do kraja po dvije sjajne prilike za gol, ali su čuvari mreže sjajno obavili svoj posao.

Ostalo je 3:0 tako da Dinamo slavi najveći uspjeh u modernoj historiji i zadaje Mourinhu i ekipi Tottenhama udarac od kojeg će se teško oporaviti. (Scs, tl)