UEFA Superkup: Bayern u produžecima slomio otpor Seville

Nogometaši munhenskog Bayerna osvajači su Superkupa UEFA-e, pošto su večeras u Budimpešti pobijedili ekipu španske SEville rezultatom 2:1 (1:1).

U dobroj nogometnoj predstavi povela je Sevilla u 13. minuti golom Lucasa Ocamposa.

Bavarci su izjednačili u 34. minuti golom Leona Goretzka, što je bio i rezultat prvih 90 minuta susreta.  pa su igrani produžeci.

Istina, Lewandowski je u 51. minuti zatresao mrežu Španaca, ali je nakon pregedavanja snimka gol poništen, a igrani su produžeci.

Pred sam kraj prvog produžetka, Javier Martinez je u 104. minuti glavom zatresao mrežu Seville.

Unatoč nastojanjima španskog tima, osvajača Kupa Evropske lige za prošlu sezonu, rezultat se nije promijenio i Bayern je titulu prvaka Evrope ovjerio i trijumfom u UEFA Superkupu. (tl – Foto: Uefa)