Ubjedljiva pobjeda rukometaša Slobode protiv Čapljine kao uvod u derbi s Izviđačem!

Sloboda je u topm dijelu domaćinu dopustila da postigne samo 7 golova, dok su njeni strijelce "probušili" mrežu Čapljine 22 puta

Pobjeda rukometaša tuzlanske Slobode na gostovanju kod Čapljine, u okviru 24. kola Premijer lige BiH, bila je očekivana, a na kraju se i potvrdilo – trijumf crveno-crnih 28:42 (7:22).

Bila je ovo svojevrsna uvertira, uz pomalo opuštajuću igru izabranika trebnera Mirka Mikića, za derbi idućeg kola kada u Mejdan dolazi novi prvak Izviđač Agram iz Ljubuškog.

Podatak o 70 golova postignutih u Čapljini nije neobičan i govori o tome kako se, uglavnom, igralo u odbrani, ali je svakako zanimljivo bilo prvo poluvrijeme.

Sloboda je u tom dijelu domaćinu dopustila da postigne samo 7 golova, dok su njeni strijelce “probušili” mrežu Čapljine 22 puta. Otišli su na poluvrijeme sa + 15 golova.

A u drugom dijelu drukčija slika, sasvim ležernija igra, s razlogom, i taj dio utakmice Čapljina, koja je na tabeli posljednja sa samo dva boda, riješila je u svoju korist sa 21:20!?

Tuzlaci su i dalje na 5. mjestu sa 26 bodova i ako razmišljaju o Evropi moraju pobijediti Izviđač i time popraviti lošiji dojam iz nekih aprilskih utakmica.

Statistike radi, recimo da su u ekipi Čapljine najefikasniji bili Pavlović i Lasta sa po 6 golova, Akrapović je postigao 5, a Kovač i Pažin po 4.

Za Slobodu su golove postigli: Skopljak 8, Buljina 6, Pavlak 5, Suhonjić, Lukić i Janković po 4, Mišetić, Grubić i Gabrieri po 3, a po jedan gol upisali su Milkunić i Knežević. (MP)