U zaostaloj utakmici OKK Sloboda pobijedila Spars i došla na korak do play-offa (Foto)

U zaostaloj utakmici 16. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u Mejdanu OKK Sloboda pobijedila ekipu Sparsa rezultatom 82:81 (17:23, 23:21, 18:20, 24:17) i time je došla na korak do plasmana u Ligu 6, što je doskora izgledalo nemoguće.

Gosti koji su u Tuzli došli s nizom od devet pobjeda, vodili su od početka, s tim što je domaći tim tek u rijetkim trenucima imao malu prednost, ali su, uglavnom, rezultatski “jurcali” za liderom prvenstva.

Međutim, igrači Damira Mulaomerovića uvijek su “puhali u vrat” gostima ne dopuštajući im da stvore veću razliku, pa se tako ušlo u neizvjesnu i dramatičnu završnicu.

U 36. minuti OKK Sloboda je došla na 73:75 i probudila se nada u preokret. No, Sparsi ponovo stiču osjetniju prednost (75:81), a minutu prije kraja Alikadić trojkom smanjuje na 78:81, a Ivan Miličević iz slobodnih bacanja pogađa za 79:81.

Gosti promašuju napad, a Strong tricom preokreće rezultat na 82:81 šesnaest sekundi prije kraja. U zadnjem napadu gostiju kapiten Zahiragić je promašio polaganje te su Tuzlaci tako slavili s minimalnom razlikom.

Ovo je OKK Slobodi treća pobjeda u nizu i sada o sudjelovanju u play-offu sami odlučuju.
U posljednjem kolu u goste im dolazi Čapljina i nema sumnje da će igrači Damira Mulaomerovića sve učiniti da pobijede i među šest ekipa se “ubace” prije Borca koji ima isti skor pobjeda i poraza, ali slabiji u odnosu na OKK Slobodu.

No, sada bi se kola mogla slomiti na Čeliku, koji u zadnjem kolu mora pobijediti Spras u gostima, jer u protivnom ispada iz Lige 6, a “uskočit” će Borac, ukoliko kao domaćin pobijedi Leotar.

U domaćem timu Durmo je ubacio 20 (21 skok), Strong 16 (četiri asista, tri trice), Alikadić 13 (šut 71 posto, 3 trice), a Manjgafić 12 poena.

U ekipi Sparsa Kamenjaš je postigao 26 (17 skokova), a Gegić 22 poena. (mp – Foto: Darko Zabuš)