U prijateljskoj utakmici “zmajevi” s Kostarikom bez golova

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na Bilinom polju u Zenici remizirala je protiv Kostarike rezultatom 0:0 u prijateljskom susretu.

Zmajevi su u potpuno drugačijem sastavu izašli na teren u odnosu na meč u Finskoj, a selektor Ivaylo Petev, koji nije prisutan zbog pozitivnog testa na korona virus, pružio je priliku igračima koji nisu imali minute u kvalifikacijama.

Kombinovani sastav Zmajeva, ali i rivala, nije prikazao spektakularan meč. Naprotiv, bila je to skromna fudbalska predstava.

Najagilniji u uvodnim minutama u našem timu bio je Amir Hadžiahmetović. Veznjak Konyaspora je u dva navrata šutirao sa distance. Jednom je odbranio golman Moreira, da bi drugi put šutirao preko gola.

U 30. minuti vidjeli smo najbolju priliku za goste u prvom poluvremenu. Brown je šutirao sa distance, a lopta od bloka odlazi tik pored stative Nikole Vasilja. Do kraja prvog dijela izdvaja se prilika za Venegasa nakon greške odbrane Zmajeva, ali je šutirao jako loše. Bez golova otišlo se na odmor.

Nastavak donosi veliki broj izmjena na obje strane, ali i znatno bolju igru Kostarike na otvaranju.

Prvo je u 48. minuti lopta pogodila nakon kornera Bryana Ruiza i otišla pored našeg gola, a onda je dvije minute kasnije Branimir Cipetić sa gol linije izbacio udarac Browna, također nakon kornera.

U 56. minuti Vasilj se potrudio da odbrani silovit udarac sa distance koji je uputio Oviedo iz sve snage.

Uslijedile su nešto bolje minute BiH koja je u dva navrata zaprijetila preko rezerviste Smaila Prevljaka. Igrač Eupena je dva puta šutirao sa vrha kaznenog prostora, jednom je branio golman Moreira, a drugi put je lopta otišla daleko od gola.

Priliku je vrlo opasni večeras Brown imao i u 82. minuti, ali je njegov udarac otišao preko gola. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, ostao je onaj početni, tako da su BiH i Kostarika remizirale.

Bosna i Hercegovina – Kostarika 0:0

Stadion: Bilino polje (Zenica). Gledalaca: /. Sudija: Nejc Kajtazović (Slovenija). Žuti kartoni: Mihojević, Cvijanović (BiH) / Cruz, Martinez (Kostarika)

BiH: Vasilj (od 58′ Pirić), Cipetić, Mihojević (od 76′ Hadžikadunić), Ahmedhodžić, Kolašinac (od 80′ Pidro), Hadžiahmetović, Lončar, Duljević (od 58′ Gojak), Rahmanović (od 46′ Prevljak), Menalo (od 80′ Cvijanović) i Demirović.

Kostarika: Moreira, Fuller, Venegas, Oviedo, Brown, Ruiz (od 63′ Lassiter), Calvo, Tejeda (od 73′ Martinez), Waston, Sequira (od 63′ Cruz) i Campbell (od 89′ Zuniga). (Scsport, tl)