U osminu finala Kupa BiH prošli Tuzla City i Posušje

Odigrane su dvije utakmice šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine, a Tuzla City je u Srebreniku savladala Gradinu sa 2:5, dok je Posušje bilo bolje od Travnika na Piroti sa 1:2.

Bilo je opasno pred golom gostiju iz Tuzle u petoj minuti. Mehmedović je poslao odličnu loptu za Mustafića koji je ostao malo kratak. Brkić je u 15. minuti pao u kaznenom prostoru, ali dobio je samo žuti karton zbog simuliranja. Domaći su imali priliku i u 18. minuti. Mustafić je odlično uposlio Burića čiji je udarac izblokiran u posljednji trenutak.

Živković je loše reagovao nakon kornera gostiju u 21. minuti, a lopta je završila u mreži. Strijelac gola bio je Elvis Mehanović. Tuzla City je došla do još dva gola do kraja prvog dijela. Prvo je Mešinović pogodio za 0:2 u 35. minuti, a potom je dvije minute poslije majstorijom Brkić povisio na 0:3.

Gradina je imala šansu nakon deset minuta igre u drugom dijelu. Hasanbegović je uposlio Šabića koji šutirao preko gola. Gosti su postigli i četvrti gol u 57. minuti, a strijelac je bio Duraković. Stopostotna prilika za Gradinu viđena je u 66. minuti. Mehmedović je poslao preciznu loptu do Mustafića koji iz odlične situacije ne postiže pogodak za Plave. Isti igrač bio je neprecizan i četiri minute poslije.

Domaći su uspjeli konačno postići pogodak u 76. minuti. Mehmedović je postigao lijep pogodak iz slobodnog udarca za 1:4. Mreža se konačno zatresla nakon velikog broja propuštenih prilika. Mehmedović je pogodio i u 82. minuti, ali samo minutu poslije Krpić je postavio konačnih 2:5.

U drugoj današnjoj utakmici šesnaestine finala Kupa BiH, Posušje je na Piroti savladalo Travnik sa 1:2. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali u drugom dijelu su se ekipe “raspucale”, tako da su viđena tri pogotka.

Blagojević je u 51. minuti doveo Posušje u prednost, a na novi gol čekalo se do 84. minute. Tada je Milićević udvostručio prednost kluba sa Mokrog Doca. Dvije minute prije kraja Vujica je postavio konačnih 1:2. (SC)