U dosad najljepšoj utakmici Eura Nizozemska pobijedila Ukrajinu (Video)

Nizozemska i Ukrajina odigrale su najbolju utakmicu na Evropskom prvenstvu dosad. U spektakularnom meču u Amsterdamu slavilo je Oranje 3:2, a Andriy Yarmolenko je postigao najljepši pogodak na turniru.

Već u drugoj minuti Georgi Bushchan je sjajno zaustavio pokušaj Memphisa Depaya. Tri minute poslije ukrajinski golman odbranio je i udarac Denzela Dumfriesa. Andriy Shevchenko se suočio s problemom već u 13. minuti kada je morao zamijeniti Oleksandra Zubkova zbog povrede. U igru je ušao Marlos.

Andriy Yarmolenko je u 28. minuti pao u šesnaestercu Nizozemaca, no sudija se nije oglasio. Bushchan je spasio svoju reprezentaciju i u 39. minuti poslije šuta Georginia Wijnalduma. Isto je učinio i dvije minute kasnije kada je zaustavio Dumfiesa po drugi put večeras.

Iako je prvi dio večerašnje utakmice bio fenomenalan, završen je bez pogodaka. Nakon samo sedam minuta igre u drugom poluvremenu kapiten Wijnaldum je doveo Nizozemsku u prednost od 1:0.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak, a u 59. minuti Wout Weghorst je nakon jedne odbijene lopte udvostručio prednost Oranja. Nastavljena je sjajna igra i priređena je najbolja utakmica do sada na Evropskom prvenstvu. Nakon jednog perioda bez većih šansi, Ukrajinci su izjednačili.

Prvo je u 75. minuti Andriy Yarmolenko postigao najljepši pogodak na turniru izadivio sve golčinom te je smanjio na 2:1, a poravnanje je donio Roman Yaremchuk četiri minute poslije udarcem glavom. Ipak, Nizozemci su uspjeli slaviti u ovom spektakularnom meču pogotkom Dumfriesa za 3:2 u 85. minuti.

Nizozemska – Ukrajina 3:2

Stadion: Johan Cruijff Arena (Amsterdam, Nizozemska). Sudija: Felix Brych (Njemačka). Žuti kartoni: Sydorchuk (Ukrajina).

NIZOZEMSKA: Stekelenburg, Dumfries, Timber (od 88. Veltman), De Vrij, Blind (od 64. Ake), Van Aanholt (od 64. Wijndal), De Roon, Wijnaldum, De Jong, Weghorst (od 88. L. De Jong), Depay (od 91. Malen).

UKRAJINA: Bushchan, Karavaev, Zabarnyi, Matviienko, Mykolenko, Zinchenko, Yarmolenko, Sydorchuk, Malinovsky, Zubkov (od 13. Marlos, od 64. Shaparenko)), Yaremchuk.