U Derbiju začelja Sloboda bolja od Čelika, dva gola Amera Bekića (Foto)

Nogometaši tuzlanske Slobode prekinuli su niz od 13 utakmica bez pobjede, nakon što su danas na Tušnju, u susretu 22. kola Premijer lige BiH, pobijedili ekipu zeničkog Čelika rezultatom 2:1 (2:0).

Susret je odigran po hladnom vremenu i na teškom, blatnjavom terenu, a igrači oba tima uložili su maksimum napora i truda da publici prikažu borbenu i zanimljivu utakmicu.

Sloboda je povela već u 4. minuti. S lijeve strane Beganović je ubacio na “peterac”, najbolje se snašao Amer Bekić koji je glavom poslao loptu u mrežu – 1:0.

U 25. minuti proigravanje Samira Bekrića i Abida Mujagića zamalo da rezultira drugim  pogotkom, ali je golman gostiju Bojan Pavlović sjajno zaustavio loptu.

Sloboda je povećala prednost u 35. minuti, a prethodno je Emir Han Topcu, po mišljenju pomoćnog sudije, skrivio “penal” u duelu sa Mujagićem.

Siguran s “bijele tačke” bio je Amer Bekić postigavši iznimno vrijedan gol za svoj tim – 2:0.

Sloboda je u prvom poluvremenu bila razigrana, a u nastavku kao da su se potrošili, pa su dopustili Zeničanima da se “probude” i nekoliko puta opasno zaprijete domaćem čuvaru mreže.

Sredinom ovog dijela susreta Sloboda je imala dvije prilike za povećanje vodstva. Najprije je u 57. minuti iz okreta šutirao Mujagić, a Pavlović je loptu zaustavio koji centimetar ispred gol-crte.

U 66. minuti Bekrić je sa 16 metara pokušao lobovati istrčalog golmana Čelika, no lopta je otišla preko grede.

Gosti su rezultat smanjili iz ne baš “zrele” šanse. Iz okreta je sa 12 metara više nasumice šutirao Mario Crnički, a lopta je kroz blato prošla pokraj ispruženog golmana Nikole Lakića i ušla u mrežza 1:2.

Rezultat se na kraju nije mijenjao i Sloboda je bodovni saldo povećala na 21. bod, dok je Čelik ostao na 17. (mp – Foto: Darko Zabuš)