U derbiju kola Željezničar golom u sudijskoj nadoknadi pobijedio Široki

U posljednjoj utakmici devetog kola Premijer lige BiH između Željezničara i Širokog Brijega završen je rezultatom 2:1.

9 kolo premijer lige bih fk zeljeznicar - hnk siroki
Krpić je pogodio za veliko slavlje na Grbavici (Foto: SCsport)

Već u četvrtoj minuti Plavi prijete, Štilić je ubacio iz kornera, a Ćosić je iz voleja šutirao preko gola. Raspoloženi Štilić je sjajno uposlio Amoaha u 12. minuti utakmice koji se sjurio u šesnaesterac, ali je njegov pas u posljednjem trenutku izblokirao Musa.

Ćavar je sjajno šutirao u 18. minuti, ali je Muftić još bolje reagovao na golu Plavih.

U 29. minuti Cocalić je napravio prekršaj na nekih 25 metara od gola Željezničara, Ćavar je sjajno šutirao Muftić odbranio, a zatim je Musa šutirao, a golman Plavih ponovo sjajno reagovao.

Odbrana Širokog Brijega kapitulirala je u 39. minuti, Capan je loše reagovao i lopta je došla do Amoaha koji je sjajno proigrao Štilića, a iskusni vezista pogodio za vodstvo Željezničara.

Jašarević je ubacio sjajno u 44. minuti, Cocalić pogodio prečku, a Amoah nakon toga je samo izboriti korner.

Gosti prijete prvi u nastavku, Chinedu je šutirao, a lopta se nezgodno odbila od Cocalića i završila u korneru.

Prtisak su gosti iskoristili u 53. minuti, Chinedu je sjajno uposlio Kpana koji bježi Galiću i na kraju matira Muftića za 1:1.

Četiri minute poslije sjajno su kombinovali Amoah i Štilić, a ovaj drugi je šutirao sa dvadesetak metara, ali je Tomić sjajnom paradom loptu poslao u korner. Sjajni vezista je izveo korner, a šut Cocalića je na kraju pogodio Lukića.

Dvije minute poslije Allyson je šutirao sa vrha šesnaestrca visoko preko gola Širokog Brijega. Igrao se 64. minuti, a Turanjanin je šutirao sa više od dvadeset metara preko gola gostiju.

Dvije minute poslije Capan je šutirao na drugoj strani, a Muftić je sjajno odbranio.

Amoah je sjajno ukrao loptu u 73. minuti i krenuo u kontra napada, vukao je internacionalac iz Gane dugo loptu, a zatim uposlio Drlju koji je šutirao, a loptu je zaustavila prečka.

U 81. minuti Chinedu je sjajno uposlio Capana, koji je nakon solo akcije uspio izboriti korner za svoj tim.

Tresla se mreža gostiju u 85. minuti, Aljaber je uposlio Krpića koji je šutirao i pogodio mrežu, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

Capan je oborio Drljo u trećoj minuti sudijske nadokande, krilni napadač je ubacio loptu, Drina je proslijedio do Krpića koji pogađa za 2:1 i veliko slavlje na Grbavici.

Željezničar je ovom pobjedom napokon prekinuo seriju poraza i nakon pet utakmica stigao do bodova, ovom pobjedom Plavi su na sedmoj poziciji sa 12 bodova, dok je Široki Brijeg treći sa 16.

U narednom kolu Plave očekuje derbi sa Sarajevom na Koševu, dok je Široki Brijeg domaćin Igmanu.

Premijer liga BiH, 9. kolo:

Željezničar – Široki Brijeg 2:1 (Štilić 39’, Krpić 90+3'/Kpan 53’)

Stadion: Grbavica (Sarajevo) Sudija: Ermin Sivac (Zenica) Žuti karton: Musa (Široki Brijeg)

FK ŽELJEZNIČAR: Muftić, Jašarević, Drina, Cocalić, Galić (Gasal), Biber (Haračić), Štilić (Aljaber), Ćosić (Turanjanin), Amoah, Allyson (Drljo), Krpić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Tomić A., Pranjić, Šaravanja, Capan, Kpan (Barišić), Lukić (Bagarić), Mamić (Mikolčić), Musa, Ćavar (Lovrić), Kuprešak, Tomić T (Chinedu) (SCsport)