U derbiju kola Habibović u 90. minuti donio Sarajevu bod protiv Tuzla Cityja (Foto)

U derbiju 12. kola danas su na stadionu Tušanj u Tuzli nogometaši Tuzla Cityja i Sarajeva podijelili oodove odigravši 1:1 (1:0).

Već u četvrtoj minuti sjajnu šansu za ekipu iz Simin Hana je imao Džafić nakon kornera, ali je pogodio stativu. Svega minut kasnije domaćini ipak dolaze do vodstva – Nukić je odlično centrirao, a Krpić pored uspavane odbrane bordo tima rutinski poentira glavom.

Zatim je u desetoj minuti ponovo Džafić bio u šansi, ali njegov prizemni šut je krajnjim naporom Dizdarević skrenuo u korner.

Uslijedio je period igre bez značajnijih šansi, da bi najbolju u 39. minuti za Sarajevo propustio Cmiljanić, nakon što je prethodno prevario Šukilovića i pucao iskosa dobro je intervenisao golman Tuzla Cityja Nevres Fejzić. Pred kraj poluvremena šansu je imao i Bagarić, ali slabo je šutirao nakon što se okrenuo u petercu i Fejzić je lako uhvatio loptu.

Početkom drugog poluvremena Sarajevo je pružalo nešto bolju igru, ali i dalje se bordo tim mučio da kreira konkretnije prilike.

S druge strane, Tuzla City je zamalo udvostručio prednost u 57. minuti, kada je Džafić propustio šansu da kazni veliku grešku Dupovca, sjajno je odbranio Dizdarević njegov udarac.

Kako je vrijeme odmicalo, gosti su stezali obruč oko gola domaćina, ali nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti Fejziću sve do 90. minute, kada je Hebibović natrčao na loptu koju je prethodno Morris glavom izbio ispred Ahmetovića i sjajnim prizemnim udarcem sa dvadesetak metara matirao Fejzića.

Tuzla City – Sarajevo 1:1 (Krpić 5′ – Hebibović 90′)

Stadion Tušanj u Tuzli. Gledalaca oko 2.000. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor).

TUZLA CITY: Fejzić, Šukilović (Čeliković), Morris, Nukić (Efendić), Mehidić, Gavrić, Mišić, Džafić, Doffo (M. Mehanović), Mešinović, Krpić.

SARAJEVO: Dizdarević, Trako (Dupovac), Kurdić, Oremuš (Hebibović), Šabanović, Pidro, Ševelj (Đokanović), Kapić (Kobiljar), Fanimo, Bagarić, Cmiljanić (Ahmetović). (ScSport – TuzlaLIVE – Foto: Darko Zabuš)