U derbiju 11. kola PL BiH Borac i Zrinjski podijelili bodove, mreže mirovale!

Premijer liga BiH, fudbal, Borac, Zrinjski
Pravična podjela bodova u susretu Borca i Zrinjskog (Foto: Mondo.ba)

Ekipe Borca i Zrinjskog su večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci odigrale derbi 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a susret je završen bez pobjednika – 0:0.

Na otvaranju utakmice Zrinjski je potpuno dominirao i konstantno pritiskao, a Borac je teško dolazio do lopte. Odbrana Banjalučana dobro je stajala sve do 14. minute, kada se u velikoj šansi našao Ćuže. Divno je prošao po desnoj strani i izašao pred Mijatovića, ali bilo je to isuviše iskosa, pa je Ćuže pogodio “samo” stativu.

Potom je odmah uslijedio opasan napad Borca, a na kraju na ubačaj Kvržića kasne i Lukić, i Blagaić. Nakon toga Herrera šutira s 25 metara i pogađa stativu gola gostiju. U 18. minuti Jurilj odlično šutira glavom, ali brani Marić.

U 30. minuti veliki problemi za ekipu Vinka Marinovića. Zbog povrede igru je morao napustiti kapiten, iskusni Srđan Grahovac, a umjesto njega je ušao Fićović. Ali to nije pokolebalo domaće igrače koji su nastavili sa inicijativom.

U 41. minuti Borac ponovo prijeti. Jurilj je istrčao kontranpad, ubacio u šesneasterac, ali tamo su defanzivci Zrinjskog uspješno otklonili opasnost.

Na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 50. minuti, Lukić nakon jednog duela sa Ćorlukom pada u šesnaestercu, domaći traže penal, ali Irfan Peljto se nije oglasio. Dvije minute poslije Ćuže je imao odličnu priliku, ostao je sam ispred gola i pucao glavom, ali nije pogodio. U 55. minuti dolazi do koškanja nekoliko igrača Borca i Zrinjskog, trebalo je vremena da se raščisti situacija, ali Irfan Peljto je bio “blag” i nije potezao za kartone.

U 62. minuti Ćuže ponovo šutira, ovoga puta vrlo atraktivno, ali Mijatović je bio na pravom mjestu. Pet minuta poslije, na drugoj strani, Herrera šutira iz slobodnog udarca, ali Marić brani, da bih odmah potom Ćuže ponovo pokušao, ali bez uspjeha. Ćuže, je večeras bio najagilniji igrač gostiju. U 75. minuti je šutirao, ali ponovo nije bio precizan. Tek u 80. minuti Fićović iz ekipe Borca ozbiljnije prijeti golu Marića, ali ni on nije bio precizan.

U 87. minuti Kvržić ubacuje, Cortez šutira, ali pravo u golmana Zrinjskog. U sudijskoj nadoknadi, na isti način je pokušao i Sablić da ugrozi gol Borca, ali rezultat se nije promijenio do kraja utakmice.

Narednu utakmicu Borac igra protiv Širokog Brijega u Banjoj Luci idućeg vikenda, dok Zrinjskog očekuje okršaj sa Legijom iz Varšave u Mostaru, u okviru UEFA Europske Konferencijske lige.