U blatu Tušnja Tuzla City i Široki remizirali uz četiri gola (Foto)

U posljednjoj utakmici 21. kola Premijer lige BiH danas su na Tušnju ekipe Tuzla Cityj i Širokog Brijega podijelili bodove odigravši 2:2 (0:1).

Tuzla City je imao inicijativu u uvodnim minutama meča na katastrofalnom terenu stadiona Tušanj, ali osim atraktivnog i nepreciznog pokušaja Mehanovića u 14. minuti, domaći igrali nisu mnogo toga pokazali na početku utakmice.

Gosti su prijetili iz kontranapada, a upravo jedan je urodio plodom. Nakon ubačaja Mujana u 26. minuti, loše je reagovala odbrana Tuzla Cityja, a odbijenu loptu u mrežu domaćih pospremio je kapiten Širokobriježana Bože Vukoja.

Nakon toga je ritam utakmice, dijelom i zbog blatnjavog “travnjaka”, ponovo opao. Ipak, stopostotna prilika se ukazala Mehidiću u 45. minuti, ali poslao je loptu preko gola Širokog iz pozicije u kojoj je mogao birati ugao u koji će pucati.

Zatim je u nadoknadi Morris pogodio prečku, gosti su imali puno sreće.

Prvo poluvrijeme je tako zaključeno rezultatom 0:1.

Od početka drugog dijela meča Tuzla City je vršio veliki pritisak na gol Širokog, nekoliko puta se iskazao golman gostiju Dario Miškić, da bi napadi izabranika Husrefa Musemića urodili plodom u 58. minuti, kada Sulejman Krpić poentira s bijele tačke. Prethodno je rezervista Tomašević fauliran u kaznenom prostoru.

Domaći su potom nastavili prijetiti, dok su Širokobriježani ponovo tražili šansu iz kontranapada. I ponovo su gosti postigli pogodak upravo iz kontre, u 77. minuti. Ubacio je Begić, loptu sjajno uštopao Mujan i poslao je iza leđa Brajlovića.

Samo tri minute kasnije Tuzla City je izjednačio. Mehanović je šutirao s ruba šesnaesterca i pogodio za 2:2. Pogodak na dušu dotad izvrsnog golmana Miškića.

Do kraja meča izmijenilo se nekoliko šansi na obje strane, uglavnom nakon prekida, ali rezultat se nije mijenjao.

Tuzla City – Široki Brijeg 2:2 (Krpić 58’ penal, Mehanović 80’ – Vukoja 26’, Mujan 77’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Sabrija Topalović (Zenica).

TUZLA CITY: Brajlović, Mehidić, Ferreyra (Nukić), Morris, Čeliković, Gavrić (Mišić), Doffo, Mehmedović (Tomašević), Mehanović, Džafić (Nsue), Krpić.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (Žulj), Čuljak (Brekalo), Valinčić, Bosančić, Begić (Blagaić), Jurić, Ćavar, Mujan, Vukoja, Lukić. (Scs – TL, Foto: Darko Zabuš)