Vodili, a na kraju ih prečka spasila poraza: Sloboda i Velež podijelili bodove (Foto)

Fudbaleri Slobode i Veleža remizirali su danas u Banovićima u zaostaloj utakmici 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bilo je 1:1.

Vodila je Sloboda golom Stojana Vranješa i činilo se da ide ka pobjedi, ali nju joj je “iz džepa” izbio Kenin Devedžić, koji je postigao autogol. Na kraju su Tuzlaci strepili i za bod, pošto se u finišu meča tresla prečka njihovog gola… No, krenimo od početka.

Duel u Banovićima bolje je otvorila ekipa Slobode, koja je većć na startu prijetila preko Saše Maksimovića i Stojana Vranješa, no bezuspješno.

Potom je u 9. minuti Arman Džanković izblokiran nakon dobre solo-akcije, da bi dvije minute poslije Samir Zeljković šutirao malo pored gola. Nakon dvadeset minuta igre lijepu šansu je imao Melvin Osmić. Centrirao je tada Kenan Delić iz slobodnjaka, ali Osmić nije uspio poslati loptu u mrežu.

Na novo uzbuđenje čekalo se sve do 32. minute, a tada je izblokiran opasan udarac Nemanje Anđušića iz dosta povoljne pozicije. Potom je Jasmin Osmić na drugoj strani oprobao udarac s distance, ali ostaje 0:0.

Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu viđeno je u 42. minuti, kada šut Nermina Haskića s 20 metara brani Semir Bukvić.

Na najbolji mogući način počelo je drugo poluvrijeme za Tuzlake. Igrala se 48. minuta, a akciju po lijevoj strani na kraju golom kruniše snalažljivi Stojan Vranješ, koji pogađa za 1:0!

Dvije minute poslije je prednost Slobode mogao duplirati Kemal Osmanković, ali sa peterca je prebacio gol. Zaista je dominirala Sloboda nošena pogotkom Vranješa, pa je u 56. minuti stigla do nove šanse. Blokirani su tada Vranješ i Delić, a onda Maksimović šutira preko gola.

Potom je Rođene spasio golman Slaviša Bogdanović u 59. minuti. Tada je sjajno odbranio šut Maksimovića, a onda je uslijedila kazna za Tuzlake!

U 66. minuti je Omar Pršeš ubacio iz slobodnjaka sa lijeve strane, a Kenin Devedžić nespretno trese sopstvenu mrežu za 1:1, dokazavši da je jedna od slabijih karika u odbrani Slobode.

Do kraja smo uglavnom gledali izrazito grubu igru, posebno od strane Tuzlaka, od kojih smo na to i navikli godinama iza nas, a Velež je u samom finišu mogao i do pobjede pošto je Edo Vehabović tresao prečku gola domaćina.

Također, u jednom navratu je Bukvić u situaciji jedan na jedan zaustavio rezervistu Đorđa Pantelića. Ostalo je 1:1.