Tuzla City u Umagu bolji od Triglava

Tuzla City je u Umagu danas sa sigurnih 3:0 u pripremnom meču savladao slovenački Triglav.

Utakmica je odigrana po dosta teškim vremenskim uslovima zbog vjetra, ali je tim iz Simin Hana uspio pokazati kvalitet više od protivnika i ubjedljivo slaviti.

Prvi gol je naš premijerligaš postigao u 23. minuti kada se Vojo Ubiparip najbolje snašao u gužvi nakon kornera i poslao loptu u mrežu za 1:0. Prethodno je veliku šansu imao Huso Karjašević.

Samo dvije minute poslije bilo je 2:0, a ponovo je strijelac bio sjajni napadač Ubiparip koji je postigao svoj drugi gol.

U finišu prvog dijela veliku šansu imao je i Triglav, čiji je napadač promašio nemoguće i ostalo je 2:0.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo uzbuđenja i prilika, ali u samom finišu je dosuđen penal za Tuzla City.

Prvi put je golman Triglava odbranio udarac, ali je penal ponovljen i iz drugog pokušaja je Mišić bio precizan za konačnih 3:0. Scs, tl)