Tuzla City sve bliže borbi za opstanak: Zrinjski slavio golovima Jankovića i Mandića

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog uspjeli su u Srebreniku danas da sa 2:1 savladaju Tuzla City, a bio je to meč 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

S ova tri boda se Zrinjski opet odvojio od prvog pratioca Širokog Brijega, od kojeg ima tri boda više, ali i meč manje. S druge strane, Tuzla City nastavlja da tone na tabeli i peti meč je bez pobjede. Trenutno je osmoplasirani sa 21 bodom, pošto ga je preskočilo i Posušje koje je slavilo protiv Slobode danas.

Uvodne minute protekle su u inicijativi Tuzla Cityja, a na samom startu se povrijedio veznjak Zrinjskog Petar Sučić.

Nezgodno ga je pogodila lopta, a imao je problema i sa skočnim zglobom, te je već nakon pet minuta igre napustio teren, a zamijenio ga je Silvio Ilinković.

U 9. minuti Niko Janković glavom šutira preko gola, da bi nekoliko minuta poslije prijetio i Nemanja Bilbija. Također je bio neprecizan.

Potom Bilbija pokušava i glavom, ali to brani Malcolm Barcola, te je uslijedio miran period igre. Tek u 30. minuti vidjeli smo opasan napad Mostaraca, ali opet je Bilbija šutnuo visoko preko gola.

Prvu pravu priliku na meču vidjeli smo u 33. minuti, a obrukao se Alan Eleouet, koji je promašio prazan gol nakon ubačaja s desne strane…

U 39. minuti Bilbija šutira glavom malo preko gola, a sudije donose nevjerovatnu odluku i dosuđuju korner, nakon kojeg je viđena nova sporna situacija. Barcola je zaustavio loptu na gol-crti, a iz uglova koje smo dobili u TV prenosu nemoguće je zaključiti da je ona čitavim obimom prešla istu.

Ostalo je 0:0 do kraja prvog dijela, a vidjeli smo još dobar šut s distance Marija Ćužea, kada je lopta otišla pored gola.

Do vodstva Zrinjski stiže nakon fenomenalne solo-akcije Jankovića u 64. minuti. Dugo je mladi veznjak vukao loptu, nekih tridesetak metara, na kraju se namjestio na 18 metara od gola i prelijepo od stativu loptu poslao u mrežu za 1:0!

Tri minute poslije je Janković opet prijetio, ali ovaj put je lopta otišla tik pored stative.

Nastavila se ofanziva Plemića, a Bilbija i Ćuže su malo zakasnili na sjajan centaršut Marija Tičinovića u 73. minuti i propala je sjajna šansa.

U 81. minuti rezervista Nikola Mandić udvostručava vodstvo Zrinjskog na 0:2, da bi samo tri minute poslije nakon prekida na drugoj strani poentirao Jasmin Čeliković i vratio Tuzla City u život.

Ipak, do kraja je ostalo 2:1 za Zrinjski.