Tuzla City se porazom od Leotara doveo u tešku situaciju

Leotar je savladao Tuzla City u veoma uzbudljivom susretu 31. kola m:tel Premijer lige BiH.

Na trebinjskim Policama gosti su poveli već u desetoj minuti. Iz kornera je ubacio Subašić, a Nikitin pogodio.

Svega šest minuta kasnije Leotar je izjednačio, Čavić je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca zatresao mrežu Tuzla Cityja – 1:1.

Gosti su potom u 35. minuti ponovo poveli. Nakon ubacivanja Gavrića najviši u skoku je Hadžić – 1:2.

Pred kraj poluvremena Trebinjci su opet poravnali, Milić se najbolje snašao u gužvi pred golom ekipe iz Simin Hana – 2:2.

U drugom poluvremenu više je loptu u posjedu imao domaći tim i stvarao šanse.

Tuzla City se našao na mukama kada je Hasanbegović dobio drugi žuti karton i ostavio saigrače na cjedilu.

Do pobjedničkog pogotka Trebinjci stižu u 75. minuti. Strijelac je bio rezervista Uzelac.

Ispostavit će se da je 3:2 ujedno i konačan rezultat meča. S ovim trijumfom Leotar je probudio nadu u opstanak, bodovno se izjednačio sa Tuzla Cityjem i Posušjem (svi po 31 bod).

Leotar – Tuzla City 3:2 (Čavić 16’, Milić 44’, Uzelac 75’ – Nikitin 10’, Hadžić 35’)

Stadion Police u trebinju. Glavni sudija: Mateo Musa (Čitluk). Crveni karton: Hasanbegović (Tuzla City).

LEOTAR: Puletić, Milović, Prusina, Čubrilo, Milić, Đajić, Cmiljanović, Čavić, Georgiev, Handžić, Aćimović.

TUZLA CITY: Barcola, Čeliković, Mehidić, Nikitin, Hasanbegović, Ćorić, Karjašević, Subašić, Mešinović, Kuzmanović, Hadžić. (SCsport)