Tuzla City s igračem manje do boda na Mokrom Docu

Tuzla City je uspjela sa igračem manje doći do boda na Mokrom Docu, a odigrali su 1:1 sa Posušjem u utakmici 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na startu susreta Posušja i Tuzla Cityja nije bilo velikih uzbuđenja. Ramović je u sedmoj minuti morao napustiti igru zbog povrede. Mehanović je u 14. minuti katastrofalno šutirao, a dvije minute poslije veliku priliku imalo je Posušje. Begić je uputio centaršut, ali je Barišić promašio loptu.

Još jedna šansa za Barišića viđena je u 17. minuti. Pogodio je vanjski dio mreže. Dugo nije bilo velikih šansi, a u 35. minuti Čeliković je oborio Begića i dosuđen je penal za domaće. Loptu je uzeo Lučić, ali je mladi Brajlović odbranio penal i ostalo je 0:0.

Begić je dobro pokušao glavom, ali je loptu golman Tuzlaka izbacio korner. Tuzla City je ostao sa igračem manje u 42. minuti jer je Čeliković zaradio drugi žuti karton. Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata.

Na startu drugog dijela utakmice izblokiran je pokušaj Lauša. Nakon desetak minuta igre u drugom poluvremenu Brajlović je zaustavio udarac Milanovića. Penal za domaće dosuđen je u 63. minuti nakon igranja rukom Efendića. Siguran sa bijele tačke za 1:0 bio je Serdarušić.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo šansi. Posušje je kontrolisalo utakmicu i čuvalo prednost, ali nisu uspjeli do kraja. U 84. minuti Mišić je pogodio za 1:1 nakon centaršuta Džafića, a to je bio i konačan rezultat ove utakmice.

HŠK Posušje – FK Tuzla City 1:1

Stadion: Mokri Dolac (Posušje). Sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška). Žuti kartoni: Karjašević, Mešinović, Efendić, Čeliković, Doffo (Tuzla City). Crveni karton: Čeliković (Tuzla City).

HŠK POSUŠJE: Baćak, J. Barišić, Krišto, Serdarušić, T. Barišić, Serdarušić, Milanović, Ramović (od 7’ Landeka), Bešlić, L. Begić, Lauš (od 58’ D. Begić).

FK TUZLA CITY: Brajlović, Čeliković, Morris, Efendić, Tomašević, Karjašević, Doffo, Džafić, M. Mehanović, Mešinović (od 46’ Mešinović), Krpić. (Scs, tl)