Tuzla City rano ostao bez Musemića, a onda primio pet golova!

U okviru 24. kola Premijer lige za nogometaše, danas je u Mostaru ekipa Zrinjskog pobijedila Tuzla City rezultatom 5:0 (1:0).

Gosti su bolje počeli susret, jedan šut je završio na gredi, a ubrzo je zbog prigovora crveni karton dobio Husref Musemić i tada su kola gostiju krenula nizbrdo.

Trener gostiju prigovorio je zbog žitog kartona dodijeljenog Doffu.

U 33. minuti domaći su došli u vodstvo. Savić je nekako proturio loptu do Tičinovića, a krilni nogometaš Zrinjskog rutinski matira Brajlovića.

Rezultatom 1:0 završeno je prvo poluvrijeme, da bi nakon odmora uslijedio potop gostiju, uz pogoršanje vremenskih prilika u Mostaru.

Sjajni Nemanja Bilbija u 51. minuti postiže pogodak nakon sjajnog centaršuta Kerima Memije, da bi kapiten Plemića deset minuta kasnije poentirao i za 3:0.

Rezervista Šipovac se upisuje u strijelce u 72. minuti, a osam minuta kasnije Jukić, koji je također ušao u drugom poluvremenu, nakon majstorskog lažnjaka pogađa suprotni kut gola Tuzla Cityja za visokih 5:0.

Zrinjski je još jednom pokazao da mu u Premijer ligi BiH nema ravnog konkurenta.

Zrinjski – Tuzla City 5:0 (Tičinović 33’, Bilbija 51’ i 61’, Šipovac 72’, Jukić 80’)

Stadion pod Bijelim brijegom. Glavni sudija: Admir Musić (Sarajevo). Crveni karton: Husref Musemić (Tuzla City).

ZRINJSKI: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jakovljević, Memija (Trajkovski), Bašić, Tičinović (Malekinušić), Zlomislić (Šipovac), Savić (Magdić), Janković (Jukić), Bilbija.

TUZLA CITY: Brajlović, Morris, Ferreyra (Nukić), Tomašević (Šukilović), Mehidić, Karjašević, Mišić (Vukušić), Doffo, Mehanović, Mešinović (Nsue), Krpić. (Sc – TL)