Tuzla City propustio priliku da trijumfuje na Grbavici, presudio gol Samira Bekrića

U posljednjem susretu 10. kola Premijer lige, Željezničar je u vrlo dobroj utakmici na Grbavici pobijedio Tuzla City sa 1:0.

U 7. minuti Nakon ubačaja sa lijeve strane Kojić je glavom šutirao, ali ravno u Erića. Opasno je bilo i u narednom napadu Tuzla Cityja. Maksimović se namjestio na udarac lijevom nogom, ali iskosa sa 16 metara pucao je pored gola.

Velika šansa za Plave viđena je u 14. minuti. Sa desne strane ubacio je Bekrić, a Lendrić u padu sa pet metara nije uspio zatresti mrežu. Već u 17. minuti Željo je imao novu sjajnu šansu. Ubacio je Subašić, a Bekrić glavom pogodio stativu.

Tuzla City je najbolju priliku imao u 26. minuti. Ikić se okliznuo, Maksimović je povukao loptu i šutirao sa distance, ali odlično je odbranio Erić. Isti igrač je 120 sekundi kasnije propustio veliku šansu. Sa desetak metara nije najbolje zahvatio loptu iz čiste situacije i poslao je preko gola.

Opasno je bilo nakon kornera pred golom gostiju u 29. minuti. Muminović je slabo reagovao, Mujezinović je šutirao, ali golman Tuzlaka je stigao popraviti grešku. Samo minut kasnije Bekrić je centrirao iz prekida, a Kosorić je glavom zamalo poslao loptu pored gola.

Nakon brze akcije u 38. minuti Mujezinović je zaobišao istrčalog Muminovića, ali odbrana Tuzlaka je intervenisala u posljednji čas ispred fudbalera domaćih koji je izgubio korak.

Miličević je u 41. minuti fenomenalno šutirao sa 30 metara, ali Muminović se istakao paradom i na odmor se otišlo bez golova.

Na startu drugog dijela, u 49. minuti, viđena je nevjerovatna situacija pred golom Želje. Erić je odbranio udarac Karjaševića, zatim je šutirao Maksimovović i golman Plabih je odbio loptu nakon čega je prečku pogodio Ramić. Lopta se ponovo odbila do Crnkića, ali Erić je sjajno reagovao, da bi odbijenu loptu Maksimović sa nekoliko metara poslao preko gola.

Željo nije napadao tako dobro kao u prvom dijelu, a najbolju šansu u nastavku imali su u 62. minuti. Nakon odbijene lopte Mujezinović je šutirao iz prve iskosa, ali Muminović je bio priseban.

Ipak, već u narednoj akciji domaći su poveli preko Samira Bekrića. Iskusni veznjak je odlično primio loptu iz dubine od Mehmeda Alispahića i vrlo odmjerenim udarcem sa distance matirao je Fejzića za 1:0.

Plavi su potom kontrolisali dešavanja na terenu, ali u 79. minuti isključen je Siniša Stevanović nakon grubog starta na Nerminu Crnkiću. Bio je to drugi žuti karton za defanzivca Plavih.

Tuzla City je odličnu šansu za poravnanje imala osam minuta prije kraja, ali udarac Crnkića sa deset metara sjajno je odbranio Erić. (Scsport, tl)

Željezničar – Tuzla City 1:0 (Bekrić 63’)

Stadion: Grbavica. Sudija: Dragan Petrović (Banja Luka). Žuti kartoni: Stevanović, Erić (Željezničar), Kariašević, Morris, Muminović, Rugašević, Crnkić (Tuzla City). Crveni karton: Stevanović 82’ (Željezničar)

Željezničar: Erić, Stevanović, Hajdarević, Kosorić, Subašić (od 61. Veselinović), Mujezinović (od 90. Hajrić), Alispahić, Milićević, Lendrić, Ikić, Bekrić (od 82. Vrhovac).

Tuzla City: Muminović, Barišić (od 25. Morris), Crnkić, Kariašević (od 61. Nikolić), Kojić, Rugašević, Ramić (od 61. Ubiparip), Džafić, Nukić, Rustemović (od 82. Badji), Maksimović.