Tuzla City pobijedio Široki Brijeg i “pobjegao” u malo bezbjedniju zonu! (Foto)

Treba naglasiti kako Je utakmica odigrana u iznenađujuće dobrim uslovima, posebno kada je riječ o terenu stadiona Tušanj u Tuzli. Iako je jutros osvanuo prekriven debljim slojem snijega, iz Tuzla Cityja su se maksimalno potrudili ga očiste u dovedu u što bolje stanje za odigravanje utakmice

U zaostaloj utakmici 14. kola Premijer lige BiH za nogometaše, danas je na stadionu Tušanj u Tuzli, po vrlo hladnom vremenu i lošem terenu za igru, ekipa Tuzla Cityja pobijedila Široki Brijeg rezultatom 2:0 (0:0).

Strijelci su bili Lukić (autogol) u 49. i Irfan Hadžić u 87. minuti utakmice.

Ovom pobjedom, drugom u nizu nakon osam “posnih” kola, Plavi iz Simin Hana napravili su značajan iskorak u boprbi za opstanak u premijerligaškom društvu.

Naime, Tuzla City sada ima 16 bodova i na pretposljednju poziciju “pogurao” je Igman iz Konjica koji ima 15 bodova, a upravo u narednom kolu ova dva rivala odmjerit će snage u Konjicu.

Utakmica, koja je prvobitno trebala biti odigrana prije mjesec dana, odgođena je tada zbog viroze koja je zahvatila igrače Širokog Brijega.

Prije svega treba naglasiti kako Je utakmica odigrana u iznenađujuće dobrim uslovima, posebno kada je riječ o terenu Stadiona Tušanj u Tuzli. Iako je jutros osvanuo prekriven debljim slojem snijega, iz Tuzla Cityja su se maksimalno potrudili ga očiste u dovedu u što bolje stanje za odigravanje utakmice. Tokom cijelog prvog poluvremena padao je snijeg blagim intenzitetom i temperatura zraka je bila blizu nule, ali teren Tušnja je položio svoj ispit.

Sama utakmica počela je relativno mirno sa obje strane. Prvu ozbiljnu priliku bilježimo tek u 12. minuti kada je Kpan napravio prodor po lijevoj strani i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola. U 16. minuti i domaći su zaprijetili. Kobiljar je dodao do Pantelića, a on sa desetak metara šutira malo pored gola gostiju.

U 26. minuti Ćavar se nakon jedne odbijene lopte našao u dobroj prilici, ali lopta odlazi pored gola. Nedugo zatim i domaći su mogli do pogotka. Nakon jednog kontranapada Nukiću je malo nedostajalo da dođe do lopte, ali golman gostiju je ispred njega izbija u aut.

U 32. minuti domaći su se našli u još jednoj dobroj prilici. Mehanović je nakon razmjene dodavanja sa Pantelićem izašao sam pred golmana gostiju, ali je sa deset metara šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena vrijedi izdvojiti jedino pokušaj Mamića sa 20 metara u 45. minuti, ali njegov udarac je odbranio golman domaćih.

Drugo poluvrijeme je počelo odlično za domaću ekipu. U 49. minuti nakon centaršuta Delimeđca iz slobodnog udarca Lukić je skrenuo loptu u vlastitu mrežu i time doveo domaće u prednost od 1:0.

U 65. minuti bilježimo uzbuđenje pred golom domaćih. Matić je dobio loptu u petercu nakon jednog ubačaja, ali je u posljednjem trenutku Karjašević izbacio u korner.

U 68. minuti Mehanović se našao u dobroj prilici kada je dobio loptu na 13-14 metara od gola gostiju, ali šutira pored gola. Pet minuta poslije, nakon jednog kontranapada, Kobiljar je ostavio loptu Sušiću ali i on šutira pored gola. Već u sljedećem napadu, na drugoj strani terena, Dadić sa distance šutira pored gola.

U 78. minuti Capan sa preko 25 metara šutira, lopta ide vrlo blizu gola i golman domaćih je izbacuje u korner.

Finiš utakmice donio je i tačku na “i” ovoj utakmici. Hadžić se nakon kontranapada u 87. minuti našao “jedan na jedan” sa golmanom gostiju koji za kratko uspijeva da odbrani loptu, ali ona se odbija nazad do Hadžića koji pogađa za 2:0.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Domaći su mirno sačuvali prednost i upisali vrlo vrijedna tri boda. Nakon ove pobjede i pobjede nad Željezničarom proteklog vikenda, također na Tušnju, ovo bi mogla biti najava izlaska iz rezultatske krize u kojoj se ekipa Tuzla Cityja nalazi u posljednjih par mjeseci. Širokom Brijegu predstoji velika borba za pozicije koje vode u europska takmičenja iduće sezone.

14. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Tuzla City 2:0 Široki Brijeg (Lukić (ag) 49’, Hadžić 87’)

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Mateo Musa. Žuti kartoni: Čolić (Tuzla City), Šaravanja (Široki Brijeg)

TUZLA CITY: Lolić, Nikić, Bihorac, Delimeđac, Nukić (Hadžić), Mehanović (Jašaragić), Pantelić (Garčević), Karjašević, Kobiljar (Mešinović), Sušić (Ordagić), Čolić

ŠIROKI BRIJEG: Tomić T.A., Šaravanja, Capan, Chinedu (Lukić), Kpan (Gašpar), Buljan (Matić), Mamić, Musa, Ćavar (Pranjić), Dadić, Tomić T (Nikolčić). (SC, TL – Foto: Darko Zabuš)