Tuzla City odnio tri boda iz Krupe, prva premijerligaška pobjeda trenera Bašića

Tuzla City je ostvario pobjedu u utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na gostovanju kod Krupe (0:1), a jedini pogodak na utakmici postigao je Vojo Ubiparip.

U osmoj minuti Karjašević je pokušao veoma loše sa preko 20 metara, ali to je bilo veoma loše. Nijedna veća šansa nije viđena u prvom poluvremenu.

Prvu veću priliku na susretu imao je Crnkić u 52. minuti kada je šutirao sa pet metara, a golman domaćih odbranio. Tri minute poslije Maksimović je glavom poslao loptu preko gola.

Gosti su došli do prednosti u 60. minuti kada je sjajno glavom pogodio Ubiparip. Na nabačenu loptu s lijeve strane, napadač Tuzlaka je najbolje reagovao i glavom je poslao pod gredu – 0:1.

Krupa je imala nekoliko dobrih napada, ali falila im je završnica, da bi u 88. minuti Nikolić pogodio prečku, no do kraja je ostalo 0:1.

Ovo je prva premijerligaška pobjeda trenera Nermina Bašića od dolaska na klupu Tuzla Cityja.

Krupa – Tuzla City 0:1 (Ubiparip 60’)

Stadion: Krupa. Sudija: Danijel Bojo (Kiseljak). Žuti kartoni: Đerić, Badji (Tuzla City).

Krupa: Kolak, Karišik (od 46. minute Simonović), Makitan, Dujaković, Palić, Nikolić (od 67. minute Hodžić), Redžić (od 64. minute Golubović) , Galić, Maksimović, Vukmanović i Mandić.

Tuzla City: Fejzić, Kostić, Rugašević, Morris, Đerić (od 46. minute Crnkić), Nikolić, Karjašević, Maksimović, Nukić, Badji i Ubiparip. (sc, tl)