Tuzla City na Pecari “penalima” izborio četvrtfinale Kupa BiH

I posljednji susret osmine finala Kupa BiH za nogometaše, između Širokog Brijega i Tuzla Cityja na Pecari, odlučen je nakon izvođenja jedanaesteraca.

Poveli su domaći u 18. minuti. S ruba šesnaesterca je šutirao Lovrić, a loptu u mrežu ekipe iz Simin Hana skrenuo Radić.

Tuzlaci su izjednačili u 31. minuti, siguran realizator najstrože kazne bio je Irfan Hadžić. Prethodno je Mašić u šesnaestercu Širokog oborio Pantelića, sudija Gigović nije se mnogo dvoumio.

Pred kraj poluvremena sudija iz Bosanske Gradiške ponovo je pokazao na bijelu tačku, ovog puta na drugoj strani. Vukoji je prvi udarac odbranio Fejzić, ali Gigović je na asistenciju pomoćnika zatražio da se penal ponovi, a kapiten Širokog iz drugog pokušaja je bio precizniji – 2:1.

Alassane Diaby u 52. minuti je stvari vratio na početak i pogodio za novo izjednačenje.

Uslijedio je mirniji period igre, malo toga zanimljivog se dešavalo na Pecari. Tako je regularnih 90 minuta okončano bez pobjednika, pristupilo se pucanju penala.

Bolji su u udarcima s bijele tačke bili nogometaši Tuzla Cityja. Ključna je bila osma serija u kojoj je Medić pogodio stativu – 6:7 – ukupno 8:9!

Strijelci sa 11 metara: Vukoja, Mašić, Lukić, Valinčić, Musa i Kuprešak za Široki, Bagarićev udarac odbrnio je Fejzić, dok je Medić pogodio stativu.

Za Tuzla City su pogodili: Kuzmanović, Gavrić, Mehidić, Čeliković, Karjašević, Nukić i Čorić, dok je udarac Pantelića odbranio golman Josipović.

Široki Brijeg – Tuzla City 2:2 (Radić 18’, Vukoja 45’ p – Hadžić 31’ p, Diaby 52’)

Stadion Pecara. Glavni sudija: Miloš Gigović (Bosanska Gradiška).

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Šuto, Kuprešak, Ćavar, Lovrić, Vukoja, Pejić, Bagarić, Radić.

TUZLA CITY: Fejzić, Ćorić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Karjašević, Diaby, Pantelić, Kuzmanović, Mešinović, Hadžić. (SC – TL)