Tuzla City i u Kupu nadigrao Željezničara, boljim izvođenjem penala plasirali se u polufinale (Foto)

Samo četiri dana nakon što su Željezničar savladali u susretu 21. kola Premijer lige (2:0), fudbaleri Tuzla Cityja isto su učinili i u meču četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine. Igrači Husrefa MusemićA tim sa Grbavice savladali su poslije boljeg izvođenja penala nakon što je rezultat za 90 minuta glasio 1:1.

Drugo poluvrijeme utakmice na Tušnju bilo je mnogo zanimljivije u odnosu na prvih 45 minuta, iz kojeg se teško šta moglo izdvojiti.

Poslije samo pet minuta igre u nastavku Petar Mišić je dobro centrirao, a mrežu Josip Bendera pogodio je Goran Brkić, koji se na startu drugog dijela sezone nalazi u odličnoj formi.

Deset minuta kasnije Željezničar je stigao do izjednačenja. Siniša Stevanović je srušen u kaznenom prostoru domaćina, a najstrožiju kaznu u izjednačenje pretvorio je Samir Bekrić.

U 62. minuti Tuzlaci su mogli do nove prednosti, a ponovo je u prilici bio Brkić, no loptu nije uspio iskontrolisati na željeni način, pa je završila u gol-autu.

U posljednjim trenucima utakmice Željo je mogao izbjeći penale, ali je lopta poslije šuta Ramović pogodila stativu i odbila se u ruke Muminovića, pa je odluka o drugom polufinalisti Kupa BiH pala nakon izvođenja penala.

Semir Štilić je promašio prvi penal za Plave sa Grbavice, tačnije lopta je poslije njegovog šuta pogodila prečku, dok je Lučić doveo Tuzlake u prednost.

U drugoj seriji Ikić je matirao Muminovića, dok je Rustemović bio siguran za Tuzlake. U trećoj seriji bili su sigurni Ledrić i Ubiparip.

Nakon što je Muminović odbranio udarac Vrhovca, Morris je promašio kompletan okvir gola gostiju iz Sarajeva.

Historijski plasman Tuzla Cityju u polufinale Kupa BiH donio je golman Muminović, koji je odbranio penal Miličeviću. (tl, f, Foto: D. Zabuš)