Tuzla City golovima Pantelića pobijedio Slogu i pobjegao iz zone ispadanja (Foto)

Inicijativa Tuzla Cityja isplatila se osmoj minuti kada je Mehanović šutirao, Ščekić odbranio, a na odbijenu loptu naletio Pantelić i pospremio je u mrežu. Kasnije je zabio još dva gola i bio igrač utakmice

Tuzla City i Sloga Meridian odmjerili su snage u 18. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a rezultat utakmice je bio 3:0 (2:0).

Domaći su pokušali odmah u prvoj minuti Mehanović je šutirao sa distance, ali je lopta otišla pored gola. Pet minuta poslije Tuzla City ponovo prijeti, ovaj put je Karjašević šutirao sa nekih dvadesetak metara, međutim bez opasnosti po gol gostiju. Inicijativa Tuzla Cityja isplatila se osmoj minuti kada je Mehanović šutirao, Ščekić odbranio, a na odbijenu loptu naletio Pantelić i pospremio je u mrežu.

Tri minute poslije došlo je do promjene rezultata, domaći su izveli korner, a Pantelić je bio najviši u skoku i loptu šalje u mrežu Ščekića.

U 14. minuti prvi put gosti prijete, Jović je Lolić brani, u nastavku akcije svoj šut isprobao je i Jović, ali nije bio precizan.

Desetak minuta poslije ponovo su prijetili gosti, Grabež je ubacio Jović šutirao, a Lolić odbranio njegov udarac. Svoj šut isprobao je i Ajdin Režić u 36. minuti, ali je golman domaćih Lolić odbranio njegov udarac. Samo minut poslije Nukić je probao na drugoj strani, a lopta je otišla preko gola.

Na otvaranju drugog poluvremena Perković je pokušao da savlada čuvara mreže domaćih, ali mu to nije uspjelo, nakon toga kontra Tuzle u prilici se našao Pantelić, ipak ostalo je 2:0.

Pantelić se opet našao u prilici u 56. minuti, ovaj put na pravom mjestu je golman Ščekić. Nastavio je Tuzla City da niže prilike, pa je tako u 67. minuti Mehanović pokušao sa 25 metara, opet na mjestu je bio golman gostiju. Minutu kasnije zaprijetili su gosti preko Šipovca i ovaj put Lolić je siguran.

U 80. minuti sjajni Đorđe Pantelić postiže hat trick i postavlja konačni rezultat 3:0.