Tuzla City drugi put u sezoni bolji od Sarajeva

Fudbaleri Tuzla Cityja i drugi put su ove sezone uspjeli da savladaju Sarajevo, pošto je danas u ovom derbiju kola u Srebreniku tim iz Simin Hana slavio s minimalnih 1:0.

Bordo ekipi je presudio njen bivši junior Semir Smajlagić, koji je bio i strijelac ljetos u onom teškom porazu Sarajeva na Bilinom polju od 1:5.

Dosta aktivnije u uvodnim minutama utakmice bilo je Sarajevo, a u 5. minuti su gosti bili i blizu postizanja gola. Avdija Vršajević je s desne strane ubacio za Mersudina Ahmetovića, a Nevres Fejzić u posljednji tren do lopte stiže prije iskusnog napadača bordo tima.

Tuzla City je prvi šut u okvir gola imao u 12. minuti. Ubacio je tada iz kornera Petar Mišić, a slabo glavom šutira Amadou Coulibaly. Već u sljedećem napadu na drugoj strani Asmir Suljić pogađa stativu!

Potom dobro šutira i Ivan Ikić, ali lopta ovaj put ide pokraj stative.

Uspostavio je nakon toga Tuzla City kontrolu, ali tempo utakmice je dosta opao i dugo smo čekali na neka uzbuđenja.

Već u uvodnim sekundama drugog polvuremena Mićo Kuzmanović sjajno prolazi i onda šutira, ali loptu je lako ukrotio Muhamed Šahinović.

U 52. minuti se sjajno snalazi Ahmetović i glavom izvrsno šutira, ali na visini zadatka je bio Fejzić. Tri minute poslije Tuzla City stiže u vodstvo.

Lijepo su kombinovali Kuzmanović i Ferreyra, koji potom pronalazi Semira Smajlagića u kaznenom prostoru, a ovaj nekadašnji junior Sarajeva izvrsnim udarcem pogađa dalji ugao i matira Šahinovića za 1:0.

Dao je krila taj gol domaćinu, a u 62. minuti Vlatko Drobarov pravi nestvarnu glupost i dodaje loptu Mišiću, a potom ga i ruši u kaznenom prostoru! Sudija Njegomirović je pokazao na bijelu tačku, ali Mišić nije uspio iskoristiti veliku priliku. Šutirao je penal, a Šahinović je odbranio njegov šut!

Nije ni to uspjelo podići bordo ekipu, koja je praktično do kraja utakmice ostala bezopasna. Tuzla City je igrao dosta bolje, pa na kraju možemo reći i da su zasluženo stigli do trijumfa domaći.

Završilo je 1:0.