Tuzla City bolji od ukrajinskog premijerligaša Metalista

U drugoj pripremnoj utakmici u turskoj Antaliji, fudbaleri Tuzla Cityja sa 1:0 savladali su ukrajinskog premijerligaša Metalist iz Kharkiva.

Trener Bošnjaković u odnosu na meč sa kazahstanskim Ordabasyjem (4:1) napravio je samo jednu izmjenu gdje je na poziciji zadnjeg veznog umjesto mladog Haruna Karića startao Huso Karjašević u paru sa Diabyjem.

Zadnja linija je bila ista ispred Fejzića u satavu Ćorić, Šukilović, Čeliković i Mehidić. Ofanzivna trojka je bila Nukić, Pantelić i Kuzmanović te u vrhu napada Hadžić.

Prvo poluvrijeme proteklo je u podjednakoj igri uglavnom na sredini terena gdje nije bilo nekih velikih prilika, a najbolju je imao Kuzmanović koji je na asistenciju Karjaševića promašio stopostotnu priliku sa svega šest-sedam metara.

U drugom dijelu je na terenu postojala samo jedna ekipa, i to Tuzla City. Naši momci potpuno su dominirali i stvarali brojne šanse pred golom Ukrajinaca, ali je samo jedna završila u golu.

Igrala se 88.minuta kada je s klupe priliku dobio Hasanbegović. Nakon izvedenog prekida s lijeve strane stoper Plavih bio je najviši i pogodio suprotni ugao. Šansu u drugom poluvremenu su još dobili: Barcola, Burić, Karić, Mešinović, Mujarić, Nargalić i Mehmedović.

Sijevali su centaršutevi s jedne i s druge strane, bilo je stalno uzbuđenja pred golom Metalista a prilike su propustili Mehmedović, Pantelić, Nukić, Mešinović i Šukilović, saopćila je Press služba Tuzla Cityja.