Tušanj: Sloboda i Široki Brijeg podijelili bodove (Foto)

U susretu 31. kola Premijer lige BiH za nogometaše, na Tušnju su Sloboda i Široki Brijeg podijelili bodove rezultatom 1:1 (1:1).

Sloboda je povela golom Miškovića, na asistenciju Osmića, u 23. minuti.

Izjednačio je Jurić u 45. minuti udarcem sa “bijele tačke”, nakon što je kazneni udarac skrivio Maksimović.

Isti rezultat bio je i u Banovićima na meču Tuzla City – Velež. Važne pobjede ostvarili su Zrinjski i Radnik, protv Krupe odnosno Olimpika.

Zrinjski se pobjedom protiv Krupe 3:1 popeo na 4. mjesto i konkuriše za mjesto u Evropi.

Mladost i Sarajevo su remizirali 0:0 tako da “bordo” timu po svemu sudeći izmiče titula prvaka s obzirom na to da je Borac na Grbavici pobijedio Željezničara 2:1.

Na začelju je prava gužva jer tri tima imaju po 25 bodova – Radnik, Krupa i Olimpik.

FK Sloboda – NK Široki Brijeg 1:1

Stadion: Tušanj (Tuzla). Sudija: Miloš Gigović.

FK SLOBODA: Kukić, Jusić, Osmić, Balić, Ilić, Predragović, Maksimović, Kurtalić, Beganović Dž., Mišković, Husejinović.

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Obšivač, Čuljak, S. Jurić, Grgić, Stanić, Vukoja, M. Jurić, Begić, Ikić i Jurilj.

FK Tuzla City – FK Velež 1:1

Tuzla City i Velež su remizirali u Banovićima (1:1). I nakon ovog boda Mostarci su ostali na trećoj pozciji. Georgijević je doveo Rođene u vodstvo u 36. minuti. Dosuđen je penal za domaće u 73. minuti, a precizan sa bijele tačke bio je Ubiparip za 1:1, što je bio konačan rezultat utakmice.

Stadion: FK Budućnost (Banovići). Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Žuti kartoni: .

FK TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Lučić, Nukić, Mehidić, Džafić, Karjašević, Mešinović, Doffo, Mišić, Badji.

FK VELEŽ: Bogdanović, Dario, Zeljković, Cheshmedjiev, Hasanović, Ovčina, Vehabović, Radovac, Cvijanović, Brandao i Georgijević.