Tuka drugi u utrci na 800 metara, postavio dva nova rekorda

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je drugo mjesto u trci na 800 metara koja je održana na mitingu u Madridu.

Srebreni sa posljednjeg Svjetskog prvenstva u ovoj disciplini današnju trku završio je s vremenom 1:45.95, što je novi rekord Bosne i Hercegovine u dvorani, ali i novi dvoranski rekord Balkana. Uz to je ovaj rezultat i novi lični rekord našeg Amela u dvorani, objavio je Faktor.ba

I stari rekord BiH i Balkana na 800 metara bio je u vlasništvu Amela Tuke, a viceprvak svijeta postavio ga je prije tri godine u belgijskom Gentu, a glasio je 1:46.33 minut.

Brži od Tuke danas je bio samo Španac Marciano Garcia koji je istrčao trku s vremenom 1:45.66, a zanimljivo da je Francuz Pierre-Amboise Bosse trku istrčao u identičnom vremenu kao i bh. atletičar. Treće mjeso pripalo je Špancu Adrianu Ben Montenegru.

Za Tuku je trka u Madridu bila posljednja provjera pred nastup na Evropskom prvenstvu u dvorani koje će se od 4. do 7. marta održati u poljskom Torunu.