Treći uzastopni trijumf ekipe iz Simin Hana: Tuzla City savladao Širokog za skok na drugu poziciju

Tuzal City je upisao treću uzastopnu pobjedu u m:tel Premijer ligi BiH, na stadionu u Srebreniku domaaći igrači su savladali Široki Brijeg.

Nakon monotonog uvoda u meč, ekipa iz Simina Hana do vodstva dolazi u 22. minuti. Nakon ubačaja, na pravom mjestu je bio Jasmin Čeliković.

Svega šest minuta kasnije Huso Karjašević je eurogolom udvostručio prednost Tuzla Cityja. Efektan pogodak je zatim u 37. minuti postigao Amadou Colubaly, koji je prethodno promiješao odbranu Širokog.

Pred kraj poluvremena Lukić je smanjio na 3:1.

U drugom dijelu nije bilo toliko uzbuđenja. Tuzla City ipak uspjeva postići još jedan gol., Čeliković je ponovo bio strijelac, nakon što je ranije Tomić odbranio pokušaj Mišića. pred kraj je Smajlagić pogodio stativu, tako da se može reći da su gosti još i dobro prošli.

Konačnih 4:1 za tri boda izabranika Dragana Jovića, koji su se sada probili do drugog mjesta na premijerligaškoj tabeli.

Tuzla City – Široki Brijeg 4:1 (Čeliković 22’ i 81’, Karjašević 28’, Coulibaly 37’ – Lukić 45’)

Gradski stadion u Srebreniku. Glavni sudija: Darko Gedžić (Brčko).

TUZLA CITY: Fejzić, Mehidić, Šukilović, Čeliković, Ferreyra (Nukić), Karjašević, Pantelić (Karić), Mišić, Coulibaly (Mešinović), Kuzmanović (Burić), Nargalić (Smajlagić).

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Kuprešak, Šuto, Mašić, Valinčić, Taddei (Medić), Ćavar (Lovrić), Barišić, Kpan (Knežević), Vukoja, Lukić (Rozić). (SCsport)