Treći poraz: Gračanlije u drugom poluvremenu “razbile” Slobodu

U zaostaloj utakmici 9. kola prvenstva BiH za rukometaše, večeras je u Gračanici domaća istoimena ekipa pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 31:25 (13:13).

Nakon dosta dobre igre u prvom poluvremenu, tokom kojeg su imali prednost do 26. minute, da bi u svlačionicu otišli u “egalu”, igra “solara” u drugom poluvremenu totalno se raspala.

Domaći su serijom 4-0 otišli na osjetniju prednosat, a očekivanja da će i Tuzlaci zgusnuti redove u odbrani, a podesiti nišanske sprave, i vratiti se u igru, nisu se obistinila.

U prvih deset minuta Tuzlaci su postigli samo gol, u 40. minuti Gračanica je vodila 20:14, a nakon što su gosti gotovo digli ruke u znak predaje, razigrani domaći tim povećao je prednost na +8 golova (24:16 u 49. minuti) i sve je bilo jasno.

Gračanica je došla do dva nova boda (10), prekinuvši Slobodinu seriju od šest uzastopnih pobjeda, ujedno joj nanijevši treći poraz, tako da su “crveno_crni” ostali na 12 bodova.

U ekipi Gračanice Damir Kadrić je postigao 7, a Omer Mehmedović 6 golova.

Za Slobodu su najčešće pogađali Edin Klis 8, Alen Ovčića 5 i Adnan Tufekčić 4 gola.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Maglaju, dok Gračanlije dočekuju Iskru. (tl – Foto: screenshot)