Treća pobjeda: Sloboda u Mejdanu bolja od Gračanice (Foto)

U prijateljskoj rukometnoj utakmici večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda    pobijedila ekipu Gračanice rezultatom 23:20 (13:12).

Bila je ovo četvrta pripremna utakmica Tuzlaka od 2. augusta, kada je izvršena “prozivka”, i treća pobjeda. Ujedno i odlična provjera forme protiv jakog protivnika.

Gračanica je u 20. minuti imala prednost od 8:10, a domaći su serijom golova preokrenuli na 13:12, što je bio rezultat poluvremena.

U nastavku je Sloboda bila stalno u vodstvu, koje je bilo najveće u 43. minuti (19:15), nakon čega se skoro do kraja igralo gol za gol, a “solari” su uspjeli sačuvati prednost.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Emir Suhonjić i Alen Ovčina sa po pet golova, Anes Bečić i Bogdan Nikolić postigli su po tri gola, a Arsenije Bubić i Muharem Milkunić po dva.

U ekipi Gračanice Damir Kadrić se u strijelce upisao šest, a Marko Pandžić pet puta.

Izabranici trenera Zorana Kastratovića u narednim danima imat će još dvije jake provjere.

U petak, 27. augusta igrat će u gostima protiv Jugovića iz Kaća, a dan poslije u Zrenjaninu će se sastati s Proleterom.

Kako smo ranije javili, “generalka” Sloboda zakazana je za 4. septembar u Tuzli protiv Spačve iz Vinkovaca, a 11. septembra u Tuzli će, nakon 25 godina odigrati zvaničnu međunarodnu utakmicu, protiv sastava Bianco Monte Drame iz Atine, u 1. kolu EHF Cupa.