Treća pobjeda “plavih”: Nalić nadmudrio Vojvodića

Tuzla City je opravdao ulogu favorita i danas upisao drugu pobjedu zaredom, dok će Olimpik šansu za prve ovosezonske bodove tražiti u narednim mečevima Premijer lige BiH.

Nakon početnog ispitivanja snaga domaći tim je došao u vodstvo nakon što je dosuđen jedanaesterac u 18. minuti. Rustemović je šutirao, neko iz odbrane Olimpika igrao rukom i to je bilo dovoljno arbitru da dosudi najstrožu kaznu. S “bijele tačke” precizan je minut kasnije bio Vojo Ubiparip.

Crveni karton je prethodno dobio Darko Vojvodić, trener Olimpika, koji je isključen zbog prigovora na odluku o “penalu”.

Prednost Tuzla Cityja udvostručio je kapiten Ajdin Nukić, nakon jedne dobre lopte u prostor rutinski je matirao Sušca u 26. minuti.

Olimpik je svega nekoliko minuta kasnije pokazao zube, na odličnu asistenciju Zajka Zebe snažnim udarcem Slobodan Milanović je smanjio na 2:1, što je bio i rezultat na poluvremenu.

Nakon što gosti nisu iskoristili nekoliko dobrih šansi na startu drugog dijela, uslijedila je kazna. Hrvoje Barišić u 61. minuti glavom nakon kornera pogađa za 3:1.

Do kraja susreta bilo je još uzbuđenja, Džafić je pogodio stativu, Olimpik na drugoj strani imao još par šansi, da bi se rezultat promijenio u finišu. Osmanović je pogodio, ali tek da bi smanjio na 3:2 i ublažio poraz “vukova s Otoke”. (tl – Foto: Sportsport.ba)

Tuzla City – Olimpik 3:2 (Ubiparip 19’ pen, Nukić 26’, Barišić 61’ – Milanović 30’, Osmanović 95’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Frano Jelić (Široki Brijeg).

TUZLA CITY: Muminović, Barišić, Kojić, Rugašević, Đerić, Karjašević, Rustemović, Maksimović, Ramić, Nukić, Ubiparip.

OLIMPIK: Sušac, Milović, Beširević, Adžem, Muminović, Osmanović, Zeba, Handžić, Milanović, Hadžanović, Lekanić.