Trebinjci nemoćni u Srebreniku: Tuzla City ubjedljivo savladao Leotar i upisao tri boda

Fudbaleri Tuzla Cityja deklasirali su danas u Srebreniku ekipu Leotara, koju su u 6. kolu Premijer lige BiH savladali sa 4:1.

Sve je bilo već riješeno nakon prvog poluvremena, u kojem je tim iz Simin Hana postigao sve svoje golove.

Amadou Coulibaly je prvo u 3. minuti na asistenciju Petra Mišića pogodio za 1:0, a onda je on namjestio gol Miće Kuzmanovića u 21.

Do velikih 3:0 tim Dragana Jovića stiže u 32. minuti, kada je mrežu Trebinjaca zatresao Mišić. Sjajno je prošao nekoliko protivničkih igrača i šutirao s distance, pogodio prečku, a potom se lopta od leđa Dušana Puletića odbila u mrežu za 3:0.

Nije tu bio kraj nevolja za Leotar, pošto Salko Nargaić u 38. minuti pogađa za ogromnih 4:0.

U drugom poluvremenu je Tuzla City nastavio dominaciju, ali nije stvorio previše prilika za postizanje novih golova.

Najbolja je bilo ona Kuzmanovićeva iz 77. minute, kada je s nekoliko metara šutirao pored gola, a Leotar je tri minute poslije mogao ublažiti poraz. Đoko Milović je centrirao i pogodio prečku. Potom je i Mahir Karić bio u šansi, ali Bakir Brajlović je odbranio.

Utješni gol za Leotar u 90. minuti postigao je Marko Pervan.

Premijer liga BiH, 6. kolo:

Tuzla City – Leotar 4:1 (Coulibaly 3’, Kuzmanović 21’, Mišić 32’, Nargalić 38’ / Pervan 90’)

Tuzla City: Brajlović, Nukić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Karjašević, Pantelić, Mišić, Kuzmanović, Coulibaly, Nargalić.

Leotar: Puletić, Čubrilo, Milić, Cmiljanović, Cvetković, Đajić, Stanojević, Matković, Todorović, Čavić i Aćimović. (SCSport)