Tradicija se nastavlja: Široki Brijeg se lako obračunao s “crveno-crnima”

Fudbaleri Širokog Brijega su nastavili ostvarivati dobre rezultate, a večeras su se na Pecari Slobodi revanširali za svoj najteži poraz ove sezone, koji im je tuzlanski tim nanio u prvom dijelu sezone savladavši ih s 3:0.

Potpuno su momci Tonija Karačića večeras nadigrali Tuzlake, koji da su se predali već na Karauli, te su na kraju slavili visokim rezultatom.

Sve je bilo riješeno već u prvih pola sata, pošto je već tada na semaforu stajalo 3:0 u korist Širokobriježana.

Od početka je ekipa Tonija Karačića silovito krenula ka golu Adnana Golubovića, a u 6. minuti im je dosuđen penal nakon što je mladi Devedžić nepotrebno oborio Radeljića u kaznenom prostoru.

Šut Tonija Jovića s bijele tačke odbranio je Golubović, ali je potom loptu u mrežu poslao Viktor Angelov za 1:0. Ipak, mora se reći da se tu radilo i o pogrešnoj odluci sudije Admira Musića, koji je morao dosuditi indirekt za Slobodu, pošto je Angelov prerano utrčao u kazneni prostor pri izvođenju penala Jovića.

Makedonac Angelov je u 17. minuti udvostručio vodstvo svog tima nakon ubačaja Ćorića i sjajnog poteza Vukoje koji mu je propustio loptu.

Kada se činilo da se Sloboda oslobodila pritiska i kada su gosti počeli nešto više vremena provoditi na protivničkoj polovini, došao je i treći gol Širokog.

Alen Jurilj je primio loptu nakon centaršuta s lijeve strane, namjestio se na lijevu nogu i matirao Golubovića za 3:0. Bilo je to u 29. minuti.

Prva prilika u nastavku viđena je već u 48. minuti kada nakon greške odbrane gostiju lopta dolazi do Marića, čiji je udarac sa ivice kaznenog prostora ipak blokiran.

Sloboda je svoj prvi šut u okvir gola imala tek u 56. minuti. Tada je Predragović šutirao iz slobodnjaka, ali se pred svoj gol vratio Angelov i glavom spriječio loptu da uopšte dođe do golmana Miškića.

Drugo poluvrijeme je očito bila samo čista formalnost za oba tima, te je tempo igre potpuno opao, nije bilo većih uzbuđenja, Široki je rutinski priveo meč kraju te je rezultat ostao 3:0 u njihovu korist.

Sa ova tri boda Široki je na petoj poziciji sa 28 bodova, dok Sloboda ima devet manje i osmoplasirana je.