Tokio 2021: Pezer u bacanju kugle završio na 11. mjestu

Bosanskohercegovački bacač kugle Mesud Pezer u finalu Olimpijskih igara u Tokiju nije ispio osvojiti jednu od olimpijskih medalja, nakon što je ostvario hitac od 20,08 metara i zauzeo 11. mjesto u finalu takmičenja.

Dvadesetšestogodišnji Pezer takmičenje u finalu počeo je oko četiri sata iza ponoći po srednjeevropskom vremenu, ali je bacao lošije nego u kvalifikacijama napravivši dva prestupa.

Jedini ispravan hitac od 20.08 m nije mu omogućio borbu za medalju, jer mu je za nastavak takmičenja nakon treće serije bila potrebna dužina od 20.71 metar.

Redosljed bacača kugle u finalu (Screenshot)

Zlato je osvojio Amerikanac Ryan Crouser koji je iz prvog pokušaja bacio 22.83 metra i time postavio novi olimpijski rekord kojeg je kasnije poboljšao na 23,30 metara.

Srebro je pripalo Amerikancu Joe Kovacsu koji je kuglu bacio 22,65 m, a bronza Tomasu Walshu (Novi Zeland) za hitac od 22,47 metara. (tl)