Težak poraz mlade reprezentacije BiH u Irskoj

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine teško je poražena u Dublinu od Republike Irske rezultatom 3:0 u svojoj posljednjoj utakmici grupe F kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

BiH je bolje otvorila utakmica i zaprijetila preko Memića, Osmića i Bašića. Irci su poveli u 16. minuti iz prve prilike na utakmici.

Kapiten Smallbone je na asistenciju Odubeka savladao Damjanovića udarcem s desetak metara.

I nakon primljenog gola Zmajići su stvarali šanse, ali je golman domaćih Maher u dva navrata bio uspješniji od Bašića i Kahvića.

I u nastavku utakmice BiH je imala blagu terensku inicijativu, stvarala šanse, ali su za razliku od izabranika Slobodana Starčevića Irci koristili šanse koje su imali, piše Klix.

Tako je Odubeko u 63. minutu nakon asistencije upisao i pogodak za 2:0 na dodavanje Teirneya. Svoj drugi gol na utakmici Smallbone postigao je u 81. minutu na asistenciju Wrighta.

Zmajići su takmičenje u grupi F završili s 11 bodova, ostvarivši tri pobjede, dva remija i pet poraza, uz gol razliku 9:16.