Teren kao kaljuga: Zrinjski s tri gola do tri boda protiv Tuzla Cityja!

Fudbal, Premijer liga BiH, Zrinjski, Tuzla City
Aktuelni prvak očekivano je slavio protiv Plavih iz Simin Hana (Foto: HSK Zrinjski, FB)

Odigrana je još jedna utakmica 13. Kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a snage su odmjerili HŠK Zrinjski i Tuzla City. Utakmica je završena rezultatom 3:1 (1:0).

Početak utakmice, koja je zbog kiše odigrana na teškom terenu, bolje rečeno pravoj kaljuzi, pripao je domaćinima koji su očekivano preuzeli inicijativu na terenu.

Nakon 10. minuta minuta igranja ove utakmice,  prilika za goste iz Tuzle koji su istrčali odličnu kontru, a šut Hadžića brani Marić.

Prva ozbiljnija prilika za domaće je bila preko Kiša u 16. minuti kada je lopta završila preko gola gostiju.

Tuzla je jako opasna bila iz kontri i pravila je probleme aktuelnom prvaku naše zemlje, pa je tako u 21. minuti Pantelić šutirao glavom i pogodio prečku.

U 29. minuti Tino Sven Sušić je pokušao sa velike udaljenosti, ali lopta ide preko gola.

Nakon samo jedne minute igranja penal za ekipu iz Mostara, nakon što je Kobiljar loptu dirao rukom, mada je sudac mogao dosuditi i faul u korist gostiju..

Najbolji igrač Premijer lige Bosne i Hercegovine Nemanja Bilbija siguran sa bijele tačke i Zrinjski vodi sa 1:0.

U nastavku Zrinjski niže prilike, ali čuvar mreže gostiju Lolić brani sve pokušaje.

Velika šansa sa 5 metara domaći fudbaler Sabljić pogađa prečku u 51. minuti utakmice.

U 62. minuti novi gol Zrinjskog Malekinušić je ubacio s desne strane, a Ćuže zabija s dva-tri metra.

Nakon 7. minuta gosti smanjuju rezultat a strijelac je Mehanović. Mladi Prskalo postiže gol u 77. minuti za konačnih 3:1.