Takmičarke KRSG Sloboda osvojile 12 medalja na turniru u Slovačkoj

Iz kluba ritmičko sportske gimnastike Sloboda nastupilo je sedam takmičarki koje su zabolježile sjajne rezultate

krsg sloboda takmicarke 12 medalja turnir slovacka
Odličan nastup takmičarki KRSG Sloboda

Gimnastičarke kluba ritmičko sportske gimnastike ”Sloboda” iz Tuzle osvojile su 12 medalja, tri zlatne, šest srebrenih i dvije bronzane, na Međunarodnom turniru “Laser cup 2023“ u slovačkom gradu Bardejov.

Na turniru je učestvovalo 350 takmičarki koje su se takmičile u individualnom programu.

Iz kluba ritmičke gimnastike Sloboda nastupilo je sedam gimnastičarki. U veoma jakoj konkurenciji odličja su osvojile seniorke Amila Bećirović (zlato i tri srebra), Nejla Muradbegović (zlato), Elena Lončar (srebro), Irma Jukić (srebro), juniorke Esma Huskanović (zlato i bronza), Sara Muradbegović (srebro) te kadetkinja Džejla Hujdurović (bronza).

U finalu za seniorke reprezentativka BiH i članica Slobode Amila Bećirović se plasirala odmah iza jedne od najboljih svjetskih gimnastičarki Ukrajinke Khrystyne Pohranychne osvojivši drugo mjesto i srebrenu medalju, saopćeno je iz Kluba ritmičko sportske gimnastike “Sloboda’’ Tuzla. (tl)