Švedska osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u rukometu

Švedska je od samog početka bila puno bolja ekipa, te je tokom cijele utakmice povečavala prednost, a nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 18:12 za Skandinavce
rukomet ep utakmica za broncanu medalju njemacka - svedska
Švešani su u utakmici za treće mjesto savladali domačina turnira Njemačku (Foto: EHF)

Švedska je osvojila brončano odličje na Euru u Njemačkoj.

Branioc naslova je opravdao ulogu favorita protiv domaćina i bez većih problema je svladao Njemačku 34:31 za još jednu medalju na prvenstvima Starog kontinenta.

Švedska je od samog početka bila puno bolja ekipa, te je tokom cijele utakmice povečavala prednost, a nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 18:12 za Skandinavce. Pokušali su Nijemci u nastavku napraviti čudo, stigli su u nekoliko navrata i do -2, šest minuta prije kraja čak i na gol zaostatka, ali više od toga nisu mogli.

Švedska se tako pridružila Francuskoj (domaćin) i Danskoj (prvak svijeta) koje su direktno izborile plasman na OI. (tl)