Student poražen u Žepču, ali ipak osvojio naslov prvaka A-1 lige! (Video)

Košarkaši tuzlanskog Studenta osvojili su naslov prvaka A-1 lige FBiH, iako su večeras, u uzvratnoj utakmici finala play-offa,u dvorani Don Bosco u Žepču poraženi od Orlovik Nansija rezultatom rezultatom 83:65 (25:23, 21:20, 15:13, 22:9).

Presudila je pobjeda “studenata” u prvoj finalnoj utakmici u Tuzli, prošle subote, od 100:73, što je za Žepčake bilo nedostižno.

Ponosni prvaci A-1 lige – igrači i stručni štab Studenta s medaljama i peharom (Foto: Facebook)

Izjednačena igra bila je u prve tri četvrtine, kada su domaći igrači stekli prednost od +5 (61:56), a u posljednjoj su pokušali na “sve ili ništa”, krenulo ih je, pa su poveli 79:62 u 37. minuti utakmice.

Ipak, ekipa trenera Vlade Mićanovića, koja je u ligi doživjela samo jedan poraz (od Orlovik Nansija), a u play-offu još dva (Radnički – Goražde i Orlovik Nansi), preiskusna je da bi dozvolila bilo kome da tek tako anulira minus od 27 poena iz prve utakmice.

Na kraju poraz od -18, ali koji je nebitan, jer je Student za godinu od ponovnog aktiviranja kluba došao do naslova prvaga A-1 lige i plasmana u prvi rang prvenstva BiH.