Strahinja Erić 52. mjestom zaključio nastup u Pekingu

Bosanskohercegovački takmičar Strahinja Erić okončao je nastup na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu tako što je zauzeo 52. mjesto u skijaškom trčanju slobodnim stilom na 50 kilometara.

Iako se utrka održava na 50 kilometara, zbog vremenskih uslova satnica utrke je pomjerena u 08:00h, a dužina staze je skraćena na 30 kilometara.

Erić je jutros nastupio pod rednim brojem 49, a na kraju je bio i blizu te pozicije pošto je s vremenom 1:21:07.6 zauzeo 52. poziciju.

Za pobjednikom, predstavnikom Olimpijskog komiteta Rusije Aleksanderom Bolšunovim zaostajao je devet minuta i 34 sekunde.

Ruse je usrećio i srebreni Ivan Jakimuškin, dok je bronzana medalja otišla u Norvešku za Simena Hegstada Kruegera.

To je za Erića drugo takmičenje na kojem je nastupio na Olimpijskim igrama u Pekingu. Prethodno je zauzeo 87. mjesto u disciplini 15 kilometara.

Inače, u današnjoj utrci 50 kilometara slobodnim stilom nastupilo je ukupno 60 takmičara. Norvežanin Johannes Hoesflot nije uspio zavržiti utrku, dok je na startu odustao Čeh Michal Novak. (Klix)