Španija deklasirala Njemačku, Hrvatska se provukla, Hadžibegić s Crnogorcima prvi u grupi

Osam utakmica UEFA Lige nacija odigrano je večeras, a najviše pažnje privukli su Španci koji su deklasirali Njemačku na svom terenu (6:0).

U direktnoj borbi za prvo mjesto grupe 4 Lige nacija A, Španija je “ponizila” Njemačku (6:0). Crvena furija je imala totalnu dominaciju. U prvom poluvremenu su pogađali Morata, Torres i Rodri. U drugom dijelu utakmice fudbaler Manchester Cityja Torres postigao je još dva pogotka i kompletirao hat-trick, a konačan rezultat postavio je Oyarzabal.

Hrvatska je poražena od Portugala (2:3), ali je zahvaljujući pobjedi Francuske protiv Švedske opstala u Ligi nacija A. oVečeras su Vatreni u šestom kolu grupe 3 uspjeli čuvati remi s igračem manje do posljednjih treutaka susreta. Domaći su poveli preko Kovačića u 29. minuti, a u drugom dijelu pogocima Diasa u 52. i Joao Felixa u 60. Portugalci su preokrenuli.

Vrijedi istaći da je Hrvatska ostala s igračem manje, neposredno prije prvog gola gostiju kada je Rog dobio drugi žuti karton. Iako sa igračem manje, Vatreni su zabili za 2:2, a strijelac u 65. minuti bio je Kovačić. Portugalci su preko Silve u finišu imali stopostotnu šansu, a u 90. minuti Livaković je pogriješio i Dias je donije gostima sva tri boda.

U drugom susretu ove grupe Francuska je savladala Švedsku sa 3:2 i tako pomogla Hrvatima da opstanu. Šveđani su poveli preko Claessona u petoj minuti, no s dva gola Girouda i Pavarda Galski pijetlovi došli su do preokreta. Quaison je u 88. minuti smanjio na 3:2 i vratio malu neizvjesnost, no Coman je u petoj minuti sudijske nadoknade postigao gol za 4:2 i potvrdio trijumf Francuske, koja je ranije osigurala prvo mjesto.

U Ligi nacij C, tačnije u grupi 1, pobjedom protiv Kipra prvo mjesto je osigurala Crna Gora predvođena našim Farukom Hadžibegićem. Domaći su slavili sa 4:0 pogocima Jovetića, Mugoše i dva Boljevića. U drugom meču ove grupe Luksemburg i Azerbejdžan su odigrali bez pogodaka. (Scsport, tl)