Španija i Poljska remizirale, svi u grupi imaju šansu za prolaz u “nokaut” fazu

Fudbalska reprezentacija Španije remizirala je i u drugom duelu na Evropskom prvenstvu, a večeras je duel sa Poljskom završen rezultatom 1:1.

Španci su remizirali sa Švedskom u prvom meču bez golova, a priliku za popravni imali su večeras, no nisu uspjeli doći do prvog trijumfa na Euru.

Krenulo je dobro po Furiju. U 25. minuti Alvaro Morata je postigao pogodak, ali ga je sudija poništio zbog ofsajda. No, to je bila greška, pa je nakon VAR-a promijenjena odluka i Španci su poveli.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata. Šok za Španiju uslijedio je u 54. minuti kada je lijepo glavom pogodio Robert Lewandowski za 1:1.

Nakon toga, uslijedila je ofanziva favorizovanog tima. U 58. minuti dosuđen je penal za Špance, ali je Gerard Moreno pogodio stativu.

Španci su do kraja imali nekoliko vrlo dobrih prilika, ali nisu uspjeli do gola, pa ćemo tako imati veliku dramu u posljednjem kolu ove grupe.