SP košarkaša: Njemačka pobijedila Srbiju i postala prvak svijeta! (Foto)

Košarkaša reprezentacija Njemačke novi je prvak svijeta. U finalu prvenstva održanom u Manili, Njemačka je pobijedila Srbiju rezultatom 83:77.

Timovi su bili u rezultatskom egalu u prvom poluvremenu (47:47), ali u nastavku se Srbija potpuno ugasila, a Nijemci su se popeli na krov svijeta!

Dobro je tim Svetislava Pešića otvorio utakmicu i bio je bolji u prvoj dionici, ali zbog problema u odbrani nakon deset minuta prednost nije bila veća od tri poena (26:23).

Drugu dionicu bolje otvaraju Nijemci i prelaze u vodstvo, ali Srbija uzvraća preko sjajnog Bogdanovića koji pogađa za tri.

Kasnije pogotkom Petruševa dolaze Srbijanci do 35:33. Nastavile su ekipe sa sjajnom košarkom, a blistao je Bogdanović koji pogađa novu trojku za vodstvo Srbije od 42:38.

Tvrdo se igralo u nastavku utakmice, a polovinom treće dionice dosuđen je diskutabilan faul na šutu za tri poena Schrodera.

Nakon toga Njemačka stiže do dvocifrene prednosti (64:53), a Srbija je bila bez koša preko pet minuta.

Sjajni Aleksa Avramović je držao Srbiju u životu i nakon pet minuta igre rezultat je glasio 73:69, ali je Voigtmann trojkom vratio prednost od +7. Avramović je novu trojku pogodio, na manje od dva minuta za 78:72, dok je Schoroder promašio zicer u narednom napadu, a raspoloženi Avromović iznudio tri slobodna bacanja za 78:75.

Na dvadeset sekundi do kraja Schroder je pogodio za 81:77, a Svetislav Pešić je zatražio minut odmora, a Gudurić je poslao loptu van terena. Njemačka je na kraju slavila sa 83:77.